رویدادها

نخستین رویداد فناورانه ساپکو برگزار می شود

نخستین رویداد فناورانه ساپکو با هدف معرفی نیازمندی های فناورانه قطعات و مجموعه های خودرو، به صورت ارائه معکوس در تاریخ ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه سال جاری در محل شرکت ساپکو برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در این گردهمایی که روزهای ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه و هم‌زمان با ایام بزرگ‌داشت پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، ساپکو قطعات و مواد اولیه خودکفا نشده، قطعات و مواد اولیه موجود در لیست تامین از منابع خارجی،  قطعات تسهیل کننده مسیر خودکفایی و نیازهای فن‌آورانه آتی خود را برای سرمایه گذاری و ساخت توسط شرکت‌های دانش بنیان و فن‌آور و سازندگان علاقه‌مندان به صنعت خودرو به نمایش می‌گذارد.

این نیازمندی‌ها شامل حوزه‌های پنج گانه مگاماژول بدنه، مجموعه‌ها و قطعات استاندارد، مگاماژول شاسی و تعلیق، مگاماژول قوای محرکه، مگاماژول تزئینات داخلی و خارجی و مگاماژول برق و الکترونیک می‌شود. افزون بر این، مواد اولیه، قالب و ابزار و تجهیزات تست صحه‌گذاری از دیگر نیازمندی‌ها در این حوزه است.

در نمایشگاه جانبی محل برگزاری این رویداد، سازندگانی که بیشترین قطعات ارزبر را دارند، در ۲۴ غرفه محصولات خود را عرضه خواهند کرد. ۳۳ غرفه نیز برای متولیان و شرکت های  دانش بنیان و فناور برای معرفی خود و ارائه محصولات مرتبط با صنعت خودرو در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

برگزاری جلسات تخصصی، مذاکرات دوجانبه با رویکرد ارائه معکوس ( Reverse Pitch) از مهم‌ترین برنامه‌های  این رویداد فن‌آورانه است.

شایان ذکر است ساپکو بهره‌برداری از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌آور را از ارکان تحقق اهداف  خودکفایی و توسعه خود قرار داده است. نخستین رویداد فن‌آورانه ساپکو در روزهای  ۱۹ و ۲۰ بهمن  ماه ۹۸ و از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶ در محل سالن همایش های شرکت ساپکو پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان این صنعت خواهد بود.