رویدادها

ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم ۲۵ آبان برگزار می‌شود

ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم ۲۵ و ۲۶ آبان‌ماه سال جاری توسط سازمان هواشناسی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی،  ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم ۲۵ و ۲۶ آبان‌ماه سال جاری توسط سازمان هواشناسی در کتابخانه ملی برگزار می‌شود.
این کنفرانس در پنج محور “پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های اقلیمی، سیل و مخاطرات جوی و اقلیمی”، “اثرات تغییر اقلیم و آسیب‌پذیری ناشی از سیل، خشکسالی و سایر مخاطرات اقلیمی”، “توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب‌آوری”،  “سازگاری و کاهش پیامدهای زیان‌بار تغییر اقلیم” و  “آثار و آسیب‌پذیری اجتماعی و اقتصادی ناشی از تغییر اقلیم” برگزار می‌شود.

ارتقاء دانش فنی برای پیش‌آگاهی و پیش‌بینی اقلیمی، ارتقاء آگاهی و آماده‌سازی مسئولان و مردم برای رویارویی با عوارض ناشی از تغییر اقلیم و شناسایی شرایط تغییر اقلیمی و آثار و پیامدهای آن و تأکید بر لحاظ نمودن توان اقلیمی در برنامه‌های توسعه کلان کشور از جمله اهداف این کنفرانس منطقه‌ای است.
دبیرخانه کنفرانس آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات را ۱۹ مهر و آخرین مهلت ارسال اصل مقالات را ۱۰ آبان اعلام کرده است.
شایان ذکر است تغییر اقلیم یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های عصر حاضر در نیل به توسعه پایدار است، این موضوع یکی از مهم‌ترین چالش‌های اقتصادی و اجتماعی بشر در دوره حاضر و آینده برای کشور است. بنابراین لازم است همکاری‌های بین‌المللی در زمینه شناخت پیامدها و روش‌های سازگاری و کاهش اثرات آن صورت پذیرد.
مخاطرات ناشی از گرمایش جهانی و تغییر اقلیم قابل‌شناسایی و برنامه‌ریزی است و ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم باهدف بحث و تبادل‌نظر و ارائه راهکار در خصوص این موضوعات ازجمله  سیل، مخاطرات جوی و اقلیمی، خشکسالی، گردوغبار و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی ناشی از تغییر اقلیم برگزار می‌شود.
دبیرخانه
آدرس : تهران، میدان آزادی، خیابان معراج، سازمان هواشناسی کشور
کدپستی: ۱۳۸۷۸۳۵۸۱۱
تلفن: ۴۴۹۹۱۱۶۷ -۰۲۱
فکس: ۸۹۷۸۵۳۷۶ -۰۲۱
ایمیل: info@rccc.irimo.ir
جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس rccc.irimo.ir مراجعه نمایید.