رویدادها

رویداد حل مسئله در حوزه صنعت آب

دفتر برنامه ریزی امور فناوری معاونت پژوهشی وزارت عتف با توجه به ضرورت‌های فوری و حیاتی در حوزه‌ صنایع آب، بنا دارد تا ضمن شناسایی ظرفیت‌های نهفته در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی، طرح‌ها، محصولات و فناوری‌های دانش‌بنیان را در معرض خرید و فروش صنایع، سرمایه‌گذاران، بنگاه‌های اقتصادی و بهره‌برداران قرار دهد. در این طرح بنا است ضمن استانداردسازی فرآیند عرضه و تقاضا در حوزه کسب‌وکار و محصولات دانش‌بنیان، علاوه بر توسعه بازار و فروش، زمینه‌های سرمایه‌گذاری و خرید حرفه‌ای و جدیدی فراهم گردد. در این برنامه که به عنوان”حل مساله حوزه ی آب” نام گذاری شده است، طراحان و فناوران صاحب طرح در حوزه های مرتبط صنایع آب می‌توانند برای اختراعات، فناوری‌ها و محصولات خود سرمایه‌گذار پیداکرده و یا آن‌ها را بفروش برسانند. هدف از برگزاری این برنامه، پیوند بین صاحبان طرح و فناوری، دانشگاه، صاحبان سرمایه و صاحبان صنعت ازیک‌ طرف و از طرف دیگر ایجاد زیرساخت به‌ منظور تجاری‌سازی طرح‌های کاربردی در حوزه‌ صنایع آب می‌باشد.

واحدهای فناور متقاضی جذب سرمایه‌­گذار و یا فروش محصول می­‌بایست مشخصات طرح و یا فناوری خود را از طریق سایت www.water.ideasbazaar.ir ارسال نمایند.

شایان ذکر است معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای حمایت از فروش و یا تجاری­‌سازی طرح‌های مرتبط با حوزه آب در این برنامه به میزان حداکثر ۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال حمایت تشویقی از هر کدام از طرح­‌های منتخب به عمل خواهد آورد.

مهلت ارسال طرح‌ها: ۱۵ خرداد ماه