رویدادها

برگزاری رویداد «ایده‌شو دات راینکس» در حوزه ناوبری فضایی و موقعیت‌یابی

سازمان فضایی ایران به همراه وزارت راه و شهرسازی و سندیکاری شرکت های شناسایی و موقعیت یابی رادیویی قصد دارد در تاریخ ۵ اسفند ماه سال جاری رویداد ارائه ایده تخصصی در حوزه ناوبری را در ۴ محور سامانه های ناوبری، زیرساخت و تجهیزات، نرم افزار و ارزش افزوده و سیستم های مکمل و ترکیبی برگزار نماید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، هدف اصلی از برگزاری این رویداد نیازسنجی ناوبری کشور برای تولید راهبرد، تلاش برای رفع چالش های حوزه ناوبری و موقعیت یابی توسط بخش خصوصی و همچنین جذب ایده های نو در این زمینه است که بتواند منجر به ایجاد کسب و کارهای مربوطه شود.

در این برنامه نیازهای ناوبری بخش دولتی و خصوصی از طریق وبسایت www.dotrinex.ir در اختیار فعالان این حوزه قرار گرفته و به مرور زمان ایده های فناورانه جذب و مورد ارزیابی اولیه قرار می گیرد.

در روز رویداد ایده شو ایده های منتخب مطابق با نیاز احصا شده و توسط تیم ها ارائه خواهند شد. سرمایه گذاران متعددی من جمله صد استارت آپ برای سرمایه گذاری بر روی ایده های برتر اعلام آمادگی کرده اند.

گفتنی است استفاده از داده‌های سامانه‌های ناوبری به بخش حیاتی و جدایی ناپذیری از زندگی امروز بدل شده است. وابستگی روزمره ما به نقشه‌های مسیریاب، سرویس‌های حمل و نقل اینترنتی و برنامه ریزی زمانی برای سیستم‌های حمل و نقل زمینی، هوایی و ریلی تنها با استفاده از داده‌های دقیق مکانی امکان پذیر هستند. اطلاعات سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای در اختیار همه جهان قرار دارند و با استفاده از آنها تاکنون تعداد زیادی اپلیکیشن موبایل نرم افزارها کاربردی تولید شده است.

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت www.dotrinex.ir مراجعه کرده و یا با شماره تماس های ۰۲۱-۷۷۲۴۰۰۱۷ یا ۰۹۱۰۱۱۹۷۲۵۱ کارگزار رویداد تماس حاصل نمایید.