آخرین اخبار, اطلاعیه ها, دسته‌بندی نشده

متن پیام رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش و فناوری

دکتر علی محمدنیکبخت رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و دبیر برگزاری هفته پژوهش و فناوری در استان در پیامی فرا رسیدن هفته پژوهش و فناوری را به فناوران، پژوهشگران،محققان و فعالان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی متن این پیام به شرح ذیل است:

به لطف الهی شاهد برگزاری هفته پزوهش و فناوری سال ۱۳۹۹ خواهیم بود. این هفته بستر مناسبی است برای تجلیل از مقام شامخ عالمان و پژوهشگران و فناوران استان و بهانه ای است تا یکبار دیگر تاکید کنیم که بالندگی یک کشور در سایه علم نافع محقق خواهد شد. تولیدات دانش بنیان در کشور ما سال به سال در حال افزایش بوده و به لطف هم افزایی بازیگران زیست بوم نوآوری، می توان امیدوار به سهم قابل توجه محصولات دانش بنیان در تولید ناخالص محلی بود.

واحدهای فن اور و دانش بنیان در استان آذربایجان غربی در مراکز رشد و پارک علم و فن آوری مستقر شده اند و مدیران این شرکتها در حقیقت فارغ التصیلان جوان و خوش فکر و نوآور دانشگاهها میباشند. عنصر خلاقیت و ذهنیت نوآورانه در میان این فارغ التحصیلان، می تواند اثر بحرانها و تنش ها را کاهش دهد و محصولات با ارزش افزوده بالا در اختیار جامعه صنعتی قرار دهد.

اما امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، برگزاری هفته پژوهش و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی شکلی متفاوت به خود گرفته است. نکته قابل توجه در این میان،‌ برگزاری نمایشگاههای دستاوردهای پژوهشی و فناورانه به شکل مجازی و در بستر فن آوری اطلاعات است. خوشبختانه با تکیه بر توان دانش بنیان استانی، این نمایشگاه در محیط بسیار جذاب و نزدیک به واقع طراحی شد و در اختیار فناوران و بازدیدگنندگان قرار خواهد گرفت.

اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک این هفته به همه فناوران، دانش پژوهان، پژوهشگران، نوآوران، اساتید، فرهیختگان و دانشجویان دانشگاه ها بر خود لازم می دانم از خدمات علمی و پژوهشی این عزیزان نهایت تقدیر و تشکر را به عمل آورم.

امید آن دارم که با تلاش و همت همه شما فناوران و پژوهشگران، شاهد موفقیت های چشمگیر عرصه دانش بنیان باشیم و بتوانیم با استفاده از خرد جمعی سبب ارتقاء و توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان شده و همچنین فضای مناسب برای توسعه کسب و کار در استان را فراهم آوریم.

 

دکتر علی محمدنیکبخت
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و دبیر برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان