اطلاعیه ها

ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان

معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، هرساله در راستای اجرای معافیت مالیاتی موضوع ماده (۳) قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان ضمن تعامل با سازمان امور مالیاتی کل کشور، اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان و مصادیق مشمول معافیت آن‌ها را به منظور بهره‌مندی از معافیت مالیات مستقیم اعلام می‌نماید. اطلاعات تفصیلی در باره این بخش‌نامه و نحوه استفاده شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان از معافیت مالیاتی بر روی   سامانه www.Danesgbonyan.ir موجود است. شایان ذکر است همزمان با استفاده شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان از معافیت مالیاتی موضوع ماده (۳) قانون، واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک‌های علم و فناوری براساس بخشنامه ۹۱۱۳/۲۰۰/ص مورخ ۲۰/۵/۱۳۹۲ و کارکنان واحدهای مذکور براساس بخشنامه شماره ۴/۹۵/۲۰۰ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۵ (با معرفی مدیریت پارک) امکان استفاده از معافیت مالیاتی موضوع ماده (۹) قانون را دارا می‌باشند.
شرکت‌های متقاضی می‌توانند در صورت هرگونه ابهام و یا مشکل در فرآیند استفاده از معافیت مالیاتی، مراتب را با مراکز مشاوره شرکتها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شماره ۸۳۵۳۴-۰۲۱ و یا آدرس ایمیل tax@daneshbonyan.ir منعکس نمایند.
براساس مصوبات هیات وزیران به شماره ۶۷۳۳۷/ت۵۳۲۱۹ه مورخ ۶/۶/۱۳۹۵ و مصوبه شماره ۵۶۳۷۵/ت۵۵۴۹۵ ه مورخ ۲/۵/۱۳۹۷ مناطق ویژه اقتصادی به منظور جذابیت سرمایهگذاری و بهبود وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند حداکثر ۲۵ درصد تخفیف نسبت به تعرفه مصوب خدمات، برای شرکت‌های دانش‌بنیان اعمال نمایند.
خدمات مناطق ویژه اقتصادی اعم از خدمات دعمومی و زیربنایی، تخلیه و بارگیری کالاها، ساخت‌وساز، تبلیغات محیطی، اجاره بهای زمین، حق مشاوره و آب‌بها به تعرفه‌های عمومی و غیره می‌باشد. نرخ تعرفه‌های مصوب و توضیحات لازم بر روی سامانه www.Daneshbonyan.ir  موجود است.
باهدف معرفی  برنامه‌های حمایتی، انواع رویدادها و اخبار مرتبط و آشنایی با فرآیندهای ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، ابزارهای مختلفی از سوی دبیرخانه کارگروه ارزیابی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده که به شرح زیر می‌باشد.
– سامانه جامع قوانین، آیین‌نامه‌ها و برنامه‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان www.Daneshbonyan.ir؛
– کانال اطلاع رسانی در پیام‌رسانها و شبکه‌های اجتماعی داخلی با شناسه Daneshbonyan_isti
– پیام‌رسان بله: ble.im/Daneshbonyan_isti
– پیام‌رسان تلگرام طلایی: t.me/Daneshbonyan_isti
– اینستاگرام: Instagram.com/Daneshbonyan_isti
– آپارات: apparat.com/Daneshbonyan_isti
– شماره تماس مرکز مشاوره دانش‌بنیان ۸۳۵۳۴-۰۲۱