اطلاعیه ها

تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سهامی بیمه ایران به‌منظور اختصاص پوشش‌های بیمه‌ای به شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و شبکه آزمایشگاهی و همچنین شتاب‌دهی فعالیت‌های استارتاپ های بیمه‌ای در مرکز نوآوری و شتاب دهی صنعت بیمه منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی، بر اساس انعقاد تفاهم نامه مشترکی که فی ما بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسته شده بود، ارائه تخفیفات و تسهیلات بیمه ایران به شرکت‌های دانش بنیان به منظور توسعه و فرهنگ بیمه و افزایش ضریب نفوذ بیمه با استفاده از ظرفیت و پتانسیل کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان، آغاز می‌شود.

اهداف
کمک و حمایت از ۱۱۰ برنامه حمایتی دولت تدبیر و امید از شرکت‌های دانش‌بنیان با الصاق بسته حمایتی بیمه‌ای ایران به کلیه برنامه‌های حمایتی فوق؛ توسعه و ترویج فرهنگ بیمه و افزایش ضریب نفوذ بیمه با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور نماینده ایران به‌عنوان صاحب‌نظر در صنعت بیمه، همچنین ایجاد برنامه دوجانبه در راستای حمایت از توسعه کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان و شبکه فروش بیمه ایران؛ ازجمله اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.
همچنین از دیگر اهداف تفاهم‌نامه منعقدشده می‌توان، به ارتقاء بازار داخلی و خارجی شرکت‌های دانش‌بنیان با بیمه محصولات تولیدی و کیفیت جهت ایجاد صرفه اقتصادی به‌منظور ارتقاء سطح کیفی کالاهای تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان در مقابل رقبای خارجی با قید حمایت از کالای ایرانی؛ و بررسی فرایند ارزیابی و شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت بیمه‌ای از آن‌ها با همکاری شرکت سهامی بیمه ایران اشاره کرد که در این تفاهم‌نامه دنبال شده است.
همچنین مقرر شد که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بستر مناسب برای ایجاد و فعالیت مرکزشتاب دهی  و نوآوری صنعت بیمه را برای بیمه ایران فراهم سازد تا زمینه ایجاد و رشد استارت آپ ها در صنعت بیمه را ایجاد سازد.
تشکیل کارگروه تخصصی اصلاح ساختار و خدمات بیمه‌ای کشور بر اساس روش‌های نوین فناورانه متشکل از عالی‌ترین مدیران طرفین تفاهم‌نامه از اقدامات دیده‌شده در این تفاهم‌نامه است.