آینه رسانه ها

۱۰ محصول فناورانه در پارک فناوری آذربایجان غربی رونمایی شد

۱۰ محصول فناورانه تولید شده توسط واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی امروز رونمایی شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی سورنا ستاری در حاشیه رونمایی از ۱۰ محصول برتر شرکت های عضو پارک وعلم وفناوری آذربایجان غربی افزود: پارک علم وفناوری آذربایجان غربی جز پارک های نوپای کشور است و درسال های اخیر رشد خوبی داشته و قطعا باسیاست های حمایتی توسط وزارت علوم در آینده شاهد پیشرفت بیشتر این پارک خواهیم بود.

 ستاری بااشاره به اینکه مشکلاتی در زیر ساخت های مرکز فناوری آذربایجان غربی وجود دارد تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده سعی شده با توسعه زیر ساخت ها محیط کسب و کار در استان فراهم شود.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با ااره به اینکه مشکلات زیرساختی شرکت های دانش بنیان استان زیاد است خاطرنشان کرد: بودجه واعتبار خاصی برای توسعه آذربایجان غربی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: مشارکت بخش خصوصی در توسعه زیر ساخت ها را یک امر ضروری است و بدون مشارکت بخش خصوصی محیط کسب وکار توسعه نمی یابد.

 ستاری با تاکید به اینکه ۱۲ هزار میلیارد تومان برای صندوق علم وفناوری کشور تزریق شده است افزود: در حال حاضر کشور در بحث مقالات علمی رتبه ۱۵ دنیا و در تولید مقالات علمی جز ۱۰ کشور برتر دنیا است.

به گزارش ایسنا؛  دستگاه بهینه ساز مصرف برق که به همت مخترع ارومیه ای با هدف کاهش هشت تا ۱۰ درصدی مصرف برای نخستین بار در کشور تولید شده، از جمله ۱۰ محصول رونمایی شده است.