آینه رسانه ها

کنسرسیوم علم و فناوری در آذربایجان غربی راه اندازی می شود

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: با هدف توسعه فعالیت های شرکت های مستقر در پارک و علم فناوری کنسرسیومی متشکل از فعالان این بخش از استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به نقل از ایرنا، حسن حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به همین منظور تفاهم ‌نامه همکاری‌ های مشترک بین پارک‌های علم و فناوری آذربایجان‌غربی و آذربایجان شرقی منعقد شد تا با اشتراک گذاشتن تجربه های مدیریتی هر ۲ طرف افزایش بهره ‌وری پارک علم و فناوری را شاهد باشیم.
وی ادامه داد: تعداد شرکت های فناور فعال در پارک علم و فناوری این استان به ۸۴ شرکت در سال جاری رسیده و به دلیل همسایگی آذربایجان غربی با سه کشور خارجی فرصت مناسبی برای صادرات محصولات این شرکت ها به بازارهای این سه کشور فراهم شده است.
وی بیان کرد: توسعه همکاری‌های علمی، فنی پژوهشی و تولیدی با در نظر گرفتن کلیه امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های پارک های علم و فناوری هر ۲ استان اعم از علمی و تخصصی، نیروی انسانی و تجهیزات جزو مهمترین محورهای تفاهم نامه است.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بیان کرد: اعتبار این تفاهم ‌نامه سه سال تعیین شده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید و بازنگری یا اصلاح است.
حیدری بیان کرد: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم کند.
وی اضافه کرد: اولویت پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با توجه به تولیدات شرکت های فعال، توجه به نیازهای استان و سرمایه گذاری در این بخش است.
به گزارش ایرنا پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش­ بنیان تلاش می­کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت­های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه­ گذار بپردازد.
این پارک در تلاش است تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم کند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشد.