آینه رسانه ها

فعالیت ۱۸ شرکت دانش بنیان در آذربایجان غربی

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی از فعالیت ۱۸ شرکت دانش بنیان در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان افزود:در حال حاضر ۱۸ شرکت دانش بنیان در این استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۳ شرکت در ارومیه و پنج شرکت دیگر در شهرستان‌های میاندوآب، مهاباد و ماکو فعالیت می‌کند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی افزود: میزان حمایت مستقیم مالی دولت از پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان از ۳۵۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۲ به ۶۳ میلیارد ریال در سال گذشته رسیده است.

حیدری با اشاره به برگزاری جشنواره شناسایی ایده‌های برتر گفت:تا کنون ۱۱ جشنواره برگزار شده است که تلاش می‌شود تا پایان امسال ۱۸ جشنواره برگزار شود.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: ۸۴ شرکت و هسته فناور در پارک علم و فناوری استان مستقر هستند که از این تعداد ۹ شرکت و هسته فناور در شهرستان میاندوآب و بقیه در مرکز استان مستقر هستند.

وی از افزایش ۱۰ برابری گردش مالی شرکت‌ها خبر داد و افزود:این میزان گردش از ۱۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۴ به ۱۲۵ میلیارد ریال در سال گذشته رسید.

رئیس پارک علم وفناوری استان افزود: باتلاش‌های صورت گرفته ۳ شرکت دانش بنیان خروج موفق ازپارک داشته وبه جمع واحد‌های تولیدکننده شهرک‌های صنعتی استان پیوسته اند.

حیدری گفت:ترویج فعالیت شرکت‌های دانش بنیان واستفاده ازفکر فعالان این حوزه می‌تواند یکی ازبهترین روش ها برای تحقق اقتصادمقاومتی وعمل به شعارسال درراستای حمایت ازکالای داخلی باشد.

لینک خبر باشگاه خبرنگاران جوان