آینه رسانه ها

شرکت مارال ربات آذربایجان غربی مجوز دانش بنیان دریافت کرد

 ارومیه- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: شرکت ‘مارال ربات صنعت’ مستقر در پارک علم و فناوری این استان موفق به اخذ مجوز دانش بنیان تولیدی نوع یک از طرف کارگروه تشخیص و ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به نقل از ایرنا؛حسن حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دستگاه مونتاژ بردهای ‘اس ام دی’، دستگاه تمام اتوماتیک لحیم کاری، دستگاه پرینتر و سیستم احضار پرستار از محصولات این شرکت است.
وی ادامه داد: نخستین دستگاه مونتاژ برد های ‘اس ام دی’ /SMD/ به سفارش ایران خودرو توسط مهندسان و طراحان این شرکت طراحی و تولید شده که ۹۰ درصد قطعات این دستگاه ساخت داخل است.
وی بیان کرد: این شرکت با تکیه بر نیروهای داخلی توانسته‌ در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، محصولات داخلی تولید کند و کشور را از کالای خارجی مشابه بی‌ نیاز سازد.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی افزود: محصولات این شرکت به ۱۵ استان داخلی صادر می شود و باید توجه کرد که تجهیزات ساخته شده توسط شرکت مارال ربات صنعت از جمله محصولاتی بوده که صنعت کشور به آنان نیاز اساسی دارد و تولید این محصول در داخل کشور از خروج ارز جلوگیری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه ۱۸ شرکت دانش بنیان نیز در این استان فعال است، گفت: از این تعداد ۱۲ شرکت در داخل مجموعه پارک علم و فناوری فعالیت می کند.
وی ادامه داد: تا قبل از سال ۱۳۹۳ هیچ شرکت دانش بنیانی در آذربایجان غربی وجود نداشت و این ۱۸ شرکت در سایه برنامه های دولت تدبیر و امید راه اندازی شده است.
حیدری بیان کرد: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم کند.
وی ادامه داد: ترویج فعالیت شرکت های دانش بنیان و استفاده از فکر فعالان این حوزه می تواند یکی از بهترین روش ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی و عمل به شعار سال در راستای حمایت از کالای داخلی باشد.
به گزارش ایرنا پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش­ بنیان تلاش می­کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت­های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه­ گذار بپردازد.
این پارک در تلاش است تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم کند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشد.
از سال ۱۳۹۶ تاکنون ۱۲ رویداد شتاب ‘استارت آپ ویکند’ با حمایت پارک علم و فناوری در آذربایجان غربی برگزار شده است و در مجموع ۳۹ ایده منتخب در مراکز رشد مراحل نخست اجرایی را طی می کند.