آینه رسانه ها

سیر اشتغال‌زایی جوانان در شرکت‌های دانش‌بنیان آذربایجان غربی روبه‌رشد است

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: روند اشتغال‌زایی برای جوانان در این مجموعه با افزایش انواع حمایت‌های مالی، فکری و مشاوره‌های تخصصی در شرکت‌های دانش‌بنیان و عادی کاملاً صعودی است.

حسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه با اشاره به دستاوردهای سفر معاون فناوری رئیس جمهور به آذربایجان غربی اظهار داشت: در این سفر با رونمایی از ۸ محصول جدید استعداد جوانان استان به نمایش گذاشته شد، به عنوان مثال یکی از طرح‌ها در زمینه الکترونیک با عنوان “طراحی و ساخت دستگاه مونتاژ بردهای الکترونیکی” بود که در بین هزار و ۵۳۳ طرح پیشنهادی به عنوان دومین طرح در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز دست یافت.

وی افزود: در عرصه فناوری و تکنولوژی  اگر جوانان استعداد زیادی داشته و طرح خوبی ارائه دهند مسئولان از آنها حمایت کرده و قطعاً موفق می‌شوند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به برخی مشکلات این مجموعه خاطرنشان کرد: مکان پارک باید به ۲ مرکز نزدیک باشد که یکی مرکز علمی آموزشی و دیگری قطب اقتصادی است بنابراین استانداری آذربایجان غربی تعهد کرده تا چنین فضایی را آماده کند.

وی تصریح کرد: امسال با کمک‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرمانداری ارومیه تعدادی از واحدهای مستقر در پارک از محل وامهای اشتغال روستایی نیز تأمین مالی شدند.

حیدری درباره‌ چگونگی برگزاری نمایشگاه نوآوری و فناوری در آذربایجان غربی گفت: پارک علم و فناوری آذربایجان غربی تا به حال در ۱۰ نمایشگاه حضور یافته ولی باید در استان نمایشگاه دائمی دایر شود.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی تأکید کرد: نمایشگاه استانی برای شرکت‌ها آزاد است و  اگر در این نمایشگاه‌ها شرکت کنند پارک علم و فناوری ۵۰ درصد کلیه هزینه‌های آنها همانند غرفه، ایاب و ذهاب، اسکان و غیره را پرداخت می‌کند.

وی افزود: هر سال در هفته فناوری و پژوهش از دستاوردهای فناوری و پژوهشی استان یک نمایشگاه علم و فناوری برای فرهنگ سازی عمومی برگزار می‌شود.

حیدری در ارتباط با میزان اشتغال زایی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اظهار داشت: طبق آخرین آمار شهریور ماه ۹۷ بالغ بر ۲۸۰ نفر در این ممجموعه مشغول به کار هستند و به سبب افزایش تعداد شرکت‌ها، اشتغال زایی روندی صعودی در شرکت‌های دانش‌بنیان آذربایجان غربی دارد.