آینه رسانه ها

رویداد«شناسایی ایده‌های برتر» در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در سال ۹۵ رویدادی به منظور شناسایی ایده‌های برتر با عنوان«شتاب آذربایجان» انجام شد افزود: هجدهمین رویداد شناسایی ایده‌های برتر نیز تا پایان امسال برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حسن حیدری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سال ۹۵ بودجه پارک علم و فناوری یک میلیارد تومان بود اظهار کرد: در سال گذشته نیز با کمک استانداری مبلغ ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تخصیص یافت.

وی تصریح کرد: از اهداف پارک علم و فناوری استان این است که در ۱۰ سال آینده از بودجه دولت مستقل شده و برای خود درآمد اختصاصی داشته باشد.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در سال ۹۵ رویدادی به منظور شناسایی ایده‌های برتر با عنوان شتاب آذربایجان انجام شد افزود: هجدهمین رویداد شناسایی ایده‌های برتر نیز تا پایان امسال برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۱ رویداد گذشته، یک هزار و ۳۴ ایده‌پرداز در آن شرکت کردند بیان کرد: علاوه بر آن حدود ۲۵ هسته فناور نیز جذب شده که قابلیت استقرار در پارک را دارند.

حیدری با بیان اینکه حضور در جمع دانش آموزان نیز از سایر برنامه‌ها و اهداف پارک علم و فناوری است گفت: در این رابطه تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل آموزش و پرورش منعقد شده و در این رابطه«مدرسه موفقیت» راه‌اندازی و نیز همایش«کودک هزاره سوم» برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مجوز سه مرکز رشد، اواخر سال ۹۵ و ۹۶ دریافت شد اظهار کرد: در این رابطه مرکز رشد ارومیه افتتاح شد و میاندوآب نیز با ۹ هسته فناور که در آن مستقر هستند آغاز به کار کرد اما متاسفانه مرکز رشد ماکو به لحاظ عدم همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو تاکنون افتتاح نشده است.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: علاوه بر آن، مرکز رشد شهرستان‌های ماکو و خوی نیز جزو برنامه‌ها بوده و برنامه پنج ساله برای آنها تدوین شده است.

وی با ابراز تاسف از اینکه یکی از مشکلات پارک علم و فناوری، مشکلات مربوط به فضای کسب و کار است افزود: این خود سبب شده که رتبه کشوری استان، چهار رتبه تنزل داشته باشد چون دسترسی به منابع مالی بر روی کسب و کار تاثیر دارد.

حیدری از امضای تفاهم نامه با اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی خبر داد و تصریح کرد: در این رابطه هدف این است که از امکانات وقف سنتی به وقف پایدار استفاده کرده تا تامین سرمایه به شرکت‌ها شود و علاوه بر آن وقف‌ها درآمد پایدار داشته باشند.

لینک خبر خبرگزاری فارس