آینه رسانه ها

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در گفت‌وگو با باریش خبر داد: راه‌اندازی سایت «فن‌بازار» در آذربایجان غربی

سایت« فن‌بازار» به عنوان زیرساخت اطلاعاتی فن‌بازار استانی از سوی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی راه‌اندازی شد.

حسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی باریش‌نیوز ، اظهار کرد: به منظور تسریع در فرآیند مبادله فناوری بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری، پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی اقدام به راه‌اندازی فن‌بازار مجازی کرده است.

وی تصریح کرد: همچنین این پارک موفق به اخذ موافقت اصولی جهت تولیت فن‌بازار استانی از سوی مرکز فن‌بازار ملی ایران شده است.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی افزود: سامانه فن‌بازار به عنوان بخشی از سایت پارک علم و فناوری آذربایجان غربی فرصتی را فراهم می‌کند تا از یک‌سو صاحبان فناوری محصولات خود را معرفی کنند و از سوی دیگر متقاضیان فناوری با محصولات عرضه شده آشنا شده و همچنین نیازمندی‌های فناوری خود را به اطلاع عرضه‌کنندگان برسانند.

وی بیان کرد: فن‌بازار یک سیستم جامع انتقال فناوری بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری بوده که به صورت نظام‌مند فرآیند انتقال فناوری را تسهیل و تسریع می‌بخشد.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: فن‌بازار شامل دو بخش بازار فیزیکی و بازار مجازی بوده و  پارک علم و فناوری در نخستین قدم به راه‌اندازی بخش مجازی اقدام کرده و در آینده نزدیک اقدام به راه‌اندازی بخش فیزیکی آن می‌کند.