آینه رسانه ها

تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی و شرقی

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: از اهداف تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های مستقر در دو پارک است که با به اشتراک گذاشتن تجربیات مدیریتی طرفین، منجر به افزایش بهره‌وری برای هر دو پارک شود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری به نقل از فارس، به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، ظهر امروز رئیس پارک‌های علم و فناوری آذربایجان‌غربی و آذربایجان شرقی پس از دیدار و رایزنی، تفاهم‌نامه مشترکی را برای گسترش‌ همکاری امضا کردند.

حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با عبدالرضا واعظی هیر، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی دیدار کرد.

حسن حیدری در این دیدار، با اشاره به مزیت‌های پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اظهار کرد: آذربایجان غربی به سبب داشتن مرز مشترک با سه کشور همسایه، این امتیاز و ویژگی را دارد که بتواند از بازارهای این سه کشور بهره‌مند شود.

وی گفت: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با ایجاد ارتباط با پارک علم و فناوری آذربایجان غربی می‌تواند از ظرفیت این پارک، برای استفاده از بازار کشورهای همسایه بهره‌مند شود.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی افزود: یکی از اهداف تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های مستقر در دو پارک است که با به اشتراک گذاشتن تجربیات مدیریتی طرفین، منجر به افزایش بهره‌وری برای هر دو پارک شود.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: انعقاد تفاهم نامه مشترک بین دو پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی گام مؤثر و آغاز خوبی برای افزایش همکاری بین پارک‌های منطقه است.

واعظی هیر افزود: تفاهم و همکاری بین پارک‌ها در نهایت منجر به ایجاد کنسیرسیوم پارک‌های علم و فناوری منطقه یک می‌شود‌.

وی افزود: افزایش هم‌افزایی، رایزنی درباره مشکلات، یافتن راه‌حل برای مشکلات، به اشتراک گذاشتن تجربیات پارک‌ها و برگزاری جلسات دوره‌ای پارک‌های منطقه از هدف‌های تشکیل کنسیرسیوم میان پارک‌ها است.

به گزارش خبرگزاری فارس، توسعه همکاری‌های علمی، فنی پژوهشی و تولیدی فی‌ما‌بین با در نظر گرفتن کلیه امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های طرفین اعم از علمی و تخصصی، نیروی انسانی و تجهیزات از موضوعات این تفاهم‌نامه است.

اعتبار این تفاهم‌نامه از تاریخ امضاء برای سه سال تعیین شده که در صورت توافق طرفین قابل تمدید و بازنگری یا اصلاح است.