آینه رسانه ها

تجهیزات سوییچ شبکه در آذربایجان غربی به تولید انبوه رسید

ارومیه- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: تجهیزات سوییچ شبکه مجهز به ‘یو ‌پی ‌اس’ برای کاربردهای حفاظتی و نظارت تصویری در بخش صنعتی و فعالیت های روزمره توسط شرکت فناور ‘ صنایع دانش ارکان آسیا ‘ مستقر در این پارک به مرحله تجاری سازی و تولید انبوه رسید.

حسن حیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شرکت برای نخستین بار در کشور موفق به تولید ‘ سوییچ شبکه مجهز به یوپی‌اس ‘ شده است.
وی ادامه داد: امکان صادرات این محصول به کشور ترکیه فراهم شده و برنامه صادرات به زودی اجرایی می شود.
وی اضافه کرد: سوییچ‌های شبکه موجود در بازار به هنگام قطع برق برای تغذیه نیازمند یک دستگاه ‘یو ‌پی ‌اس’ مجزاست تا به کار خود ادامه دهد ولی در سوییچ‌های شبکه تولیدی این شرکت، ‘یو پی ‌اس’ درون دستگاه تعبیه شده است.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این محصول باصرفه و کارآمد تر از خرید سوییچ شبکه و یوپی‌اس به صورت مجزاست، بیان کرد: همین ویژگی سبب شده تا جایگزین مناسبی برای محصول های قبلی باشد و شرایط خوبی برای فروش در بازارهای داخلی و خارجی پیدا کند.
به گزارش ایرنا شرکت ‘ صنایع دانش ارکان آسیا ‘ از جمله شرکت‌های دانش ‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بوده که از سال ۱۳۸۵ تاسیس شده است.
پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.
مدیران این پارک در تلاش هستند تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم کنند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشند.