آینه رسانه ها

به همت پژوهشگران پارک علم و فناوری آذربایجان غربی محقق شد؛ ساخت دستگاه مونتاژ برد “اس ام دی” و دستگاه آون لحیم کاری

برای اولین بار در ایران، یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق به ساخت اولین دستگاه مونتاژ برد «اس ام دی» و دستگاه آون لحیم کاری شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه این محصولات نمونه مشابه داخلی در سطح کشور ندارند، اظهار داشت: اولین دستگاه مونتاژ برد های اس ام دی به سفارش ایران خودرو توسط مهندسان و طراحان یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این پارک طراحی و تولید شده است که ۹۰ درصد قطعات این دستگاه ساخت داخل می‌باشد.
وی درباره دیگر محصول این شرکت، دستگاه تمام اتوماتیک لحیم کاری CNC، گفت: این دستگاه مختصات فایل PCB را از نرم افزار Altium Designer و دیگر نرم افزارهای طراحی PCB گرفته و پدها را لحیم کاری می‌کند. همچنین این دستگاه دارای نرم افزار اختصاصی الگوسازی شطرنجی می‌باشد.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی افزود: این شرکت دانش بنیان متشکل از نخبگان رشته طراحی دیجیتال، الکترونیک و مکانیک است که توانسته در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، محصولات داخلی تولید کرده و کشور را از کالای خارجی مشابه بی‌نیاز کند.
وی با بیان اینکه محصولات این شرکت دانش بنیان به ۱۵ شرکت در شهر‌های مختلف فروخته می‌شود تصریح کرد: دستگاه‌ها و تجهیزات ساخته شده توسط این شرکت از جمله محصولاتی است که صنعت کشور نیاز اساسی به آن‌ها دارد و تولید این محصولات در داخل کشور از خروج ارز جلوگیری می‌کند.
دکتر حیدری افزود: دستگاه پرینتر و سیستم احضار پرستار از دیگر محصولات این شرکت است.