آینه رسانه ها

برای نخستین مرتبه در کشور؛ «سوئیچ شبکه مجهز به یو‌پی‌اس» در ارومیه تولید شد

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: برای نخستین بار در کشور در ارومیه، یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی موفق به تولید «سوئیچ شبکه مجهز به یو‌پی‌اس»شده و صادرات این محصول به کشورهای همسایه نیز به زودی آغاز می‌شود.

حسن حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار کرد: یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی برای نخستین بار موفق به تولید «سوئیچ شبکه مجهز به یوپی‌اس» در کشور شده و صادرات این محصول به زودی به کشورهای همسایه از جمله ترکیه آغاز می‌شود.

وی با اشاره به تولید «سوئیچ شبکه مجهز به یوپی‌اس»گفت: سوئیچ‌های شبکه موجود در بازار به هنگام قطع برق برای تغذیه نیازمند یک یو‌پی‌اس هستند تا به کار خود ادامه دهند اما در سوئیچ‌های شبکه تولیدی این شرکت، یوپی‌اس درون دستگاه تعبیه شده است.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی افزود: این محصول باصرفه‌تر و کارآمدتر از خرید سوئیچ شبکه و یوپی‌اس به صورت مجزا است و همین ویژگی سبب شده تا بتوانند جایگزین مناسبی برای محصولات پیشین باشد و بازار خوبی برای فروش در بازارهای داخلی و خارجی پیدا کند.

وی گفت: این شرکت در «نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه وان» در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ از سوی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی شرکت کرده و حضور در همین نمایشگاه سبب بازاریابی و آشنایی با شرکت‌های ترکیه‌ای برای آغاز صادرات محصول این شرکت شده است.

حیدری ورود به حوزه صادرات را یکی از برنامه‌های این پارک برای شرکت‌های مستقر در طی سال‌های آتی دانست و تصریح کرد: جهت آشنایی شرکت‌ها با بازار‌های هدف صادراتی، امسال نیز همچون سال گذشته برنامه‌هایی برای اجرای تور‌های فناوری و شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی خارج از کشور، جزو برنامه‌های اصلی اداره موسسات و بازاریابی این پارک است.