آینه رسانه ها

ایران در رتبه جهانی نوآوری ۶۷ رتبه ارتقا داشته است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: یاران با ارتقا ۶۷ رتبه نوآوری در جهان، سریع ترین شاخص رشد را در چهار سال اخیر به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، امروز(۲۴مهر) در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: ایران در عرصه رتبه بندی مقالات علمی در رتبه پانزدهم جهانی قرار دارد که بسیار خشنود کننده است.

وی با اشاره به رتبه نانو در جهان، تصریح کرد: ایران توانسته است در رتبه نانو جز ۱۰ کشور نخست باشد.

این مسئول ادامه داد: بیش از سه هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشورفعالیت دارند که بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی علاوه بر واریزی صندوق پژوهش و فناوری، به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.

ستاری با اشاره به  رونق بخشیدن به محیط کسب و کار و ایجاد فضای مناسب تولید در کشور، خاطر نشان کرد: پرداخت وام و تسهیلات به تنهایی نمی تواند بستر های رشد و اشتغال را در جامعه فراهم کند.

وی افزود: دولت موظف به ایجاد زیرساخت ها برای تقویت شرکت های دانش بنیان است و در رابطه با پارک فن اوری اذربایجان غربی نیز بسته های حمایتی در نظر گرفته می شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: فعالیت صندوق پژوهش و فناوری می تواند به توسعه شرکت های دانش بنیان سرعت بخشیده و بسیاری از مشکلات در مسیر پیشرفت و اشتغال را حل کند.

گفتنی است، پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.