آینه رسانه ها

افتتاح واحدهای ۲ مرکز رشد آذربایجان‌غربی در اولویت است

ارومیه- ایرنا- سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: افتتاح مرکز رشد شهرستان میاندوآب و ساختمان دوم مرکز رشد جامع واحدهای فناور ارومیه در اولویت است.

علی محمد نیکبخت روز یکشنبه در دیدار با مسؤولان دانشگاه پیام نور آذربایجان‌غربی افزود: برنامه ریزی و تلاش ما افتتاح این واحدها طی هفته دولت امسال است.

وی ادامه داد: عملیاتی شدن مفاد تفاهم نامه ۲ جانبه پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی و دانشگاه پیام نور ارومیه مورد تاکید است.

وی اظهار داشت: باید در راستای حل مسائل و مشکلات مربوط به ساختمان دوم مرکز رشد و شرکت‌های مستقر اقدامات لازم انجام گیرد.

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان‎غربی گفت: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم کند.

نیکبخت ادامه داد: ظرفیت بسیار مناسبی در دانشگاه‌های این استان وجود دارد و می‌توان از این ظرفیت برای توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان استفاده کرد.

ساختمان دوم مرکز رشد پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی به موجب تفاهم نامه همکاری منعقد شده با دانشگاه پیام نور استان در محل این ساختمان واقع در کیلومتر ۳ جاده سلماس، دانشگاه پیام نور استان راه اندازی شده است.

پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تأسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می‌کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت‌های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.

این پارک در تلاش است تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده‌های نوآورانه و فناورانه را فراهم کند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت‌ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشد.