آخرین اخبار

گسترش دیپلماسی فناوری و علمی پارک های علم و فناوری کشور در ارمنستان

نشست تخصصی توسعه دیپلماسی فناوری و علمی پارک های فناوری کشور در جمهوری ارمنستان، توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در محل وزارت صنایع پیشرفته ارمنستان و با حضور نمایندگانی از دو کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، با حضور دکتر سجاد  گلشن نواز، معاونت فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، کارگزار صادرات محصولات دانش بنیان پارک و همچنین نمایندگان وزارت خارجه و ورزات صنایع پیشرفته ارمنستان، نشست تخصصی توسعه روابط اقتصادی، علمی و فناوری پیشرفته برگزار شد.

در این نشست توانمندی های شرکت های فناور و دانش بنیان کشور مطرح شد.

به گفته معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، با توجه به روابط خوب ما بین دو کشور، در زمینه مبادلات فناوری و محصولات دانش بنیان می توان همکاری های خوبی با ارمنستان داشت.

دکتر گلشن نواز ادامه داد: در این نشست درخصوص توانمندی های پارک علم و فناوری آذربایجان غربی توضیحات کلی داده شد و همچنین درباره تعداد شرکت های مرکز رشدی، موسساتی و تیم های تحقیق و توسعه پارک گفت و گو شد.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست های جمهوری اسلامی ایران درباره استان های مرزی و سیاست بر ایجاد کوریدورهای صادرات علم و فناوری ، پارک آذربایجان غربی در حال رایزنی برای انتخاب به عنوان نقطه تمرکز تعاملات بین المللی تمامی پارک های علم و فناوری کشور در جمهوری ارمنستان، می باشد تا هر گونه مراودات فناوری از طریق بستر و کارسازی و تسهیل گری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اتفاق بیافتد.