آخرین اخبار

وزارت علوم در پیامی هفته بسیج را تبریک گفت

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با صدور پیامی، هفته بسیج را به تمامی خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، بسیجیان سر‌افراز و آحاد مردم غیور و انقلابی ایران اسلامی تبریک گفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام امده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‌اند. امام خمینی (ره)

پنجم آذر، یادآور تشکیل مردمی‌ترین نهاد ارزشمند در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که با افکار و اندیشه‌های والای معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و این شجره طیبه امروز درخت تناوری است که تاکنون توانسته با بهره‌گیری از نیروهای متعهد در صحنه‌های مختلف از ۸ سال دفاع مقدس تا عرصه عمران و سازندگی ایران اسلامی نقش بسیار مهم و اساسی ایفا نماید.
بسیج گنجینه‌ای ارزشمند از انسان‌های وارسته و خودساخته‌ای است که در طول هشت سال دفاع مقدس جلوه‌های بی‌مثالی از شجاعت، رشادت و ایثار را به جهانیان نشان دادند و از جان خود گذشتند و حماسه‌ها آفریدند که انقلاب اسلامی را از هر توطئه‌ای مصون دارند.
تلاش و همراهی بسیجیان با اخلاص و با بصیرت در عرصه‌های علمی، فرهنگی و سازندگی به‌ویژه در کمک به مردم در حوادث واتفاقات مختلف بیانگر مسئولیت‌پذیری متعهدانه و همدلانه برای غلبه برمشکلات دارد.
نیروهای جهادی این نهاد مردمی از بدو شیوع بیماری منحوس کرونا نیز در کنار مردم جهت پیشگیری و همراهی با کادر درمان کشور از جان مایه گذاشتند.
سالروز تشکیل این نهاد ارزشمند را به تمامی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و بسیجیان سر افراز، آحاد مردم غیور و انقلابی ایران اسلامی تبریک عرض می‌نمایم.