آخرین اخبار, گزارش تصویری

نشست صمیمی مدیران واحدهای فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با شهردار ارومیه برگزار شد

 این نشست به مناسبت دهه فجر و با هدف آشنایی با توانمندی ها و ظرفیت واحدهای فناور و دانش بنیان فعال در حوزه مدیریت شهری با حضور دکتر مهدی زاده شهردار ارومیه، دکتر نوری نیا رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و مدیران واحدهای فناور و دانش بنیان در محل سالن جلسات شهرداری ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر نوری نیا رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در ابتدای این نشست ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: این نشست با هدف آشنایی با توانمندی ها و معرفی محصولات شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان که در حوزه مدیریت شهری فعال هستند، برگزار شده است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم شرکت های دانش بنیان و فناور با استفاده از ظرفیت و توانایی که در زمینه رفع مشکلات مدیریت شهری دارند به کمک شهرداری آمده و گره ای از کار این عزیزان تلاشگر باز کنند.

شهردار ارومیه نیز ضمن تشکر از بانیان تشکیل این جلسه، اظهار کرد: سیاست های کلان کشوری در خصوص مدیریت شهری نیز در راستای بهره مندی از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و فناور است.

دکتر مهدی زاده ادامه داد: استفاده از روش های سنتی در حوزه مدیریت شهری موجب اتلاف سرمایه و هزینه های مضاعف می شود.

وی افزود:زندگی شهری هر روز پیچیده تر و متنوع تر از گذشته می شود و سیستم مدیریت شهری لاجرم مجبور است که به هنگام شود.

شهردار ارومیه با اشاره به نیازهای متنوعی که صرفا با کارهای یدی و فیزیکی نمی توان انجام داد، گفت: شرکت های دانش بنیان با علم خود می توانند در کنار مدیریت شهری قرار بگیرند.

وی در ادامه افزود: در آینده نه چندان دور محصولات شرکت های دانش بنیان وارد سبک زندگی شهری می شود.

در ادامه شرکت های دانش بنیان و فناور حاضر در جلسه به ارائه محصولات خود در حوزه مدیریت شهری پرداختند که در نهایت با مساعد شهردار، تفاهم اولیه همکاری های مشترک صورت گرفت.