آخرین اخبار, گزارش تصویری

نشست تبیین قانون جهش تولید دانش بنیان برای فعالین اقتصادی برگزار شد

نشست تبیین قانون جهش تولید دانش بنیان  و همچنین معرفی رویداد استان آپ برای فعالین اقتصادی استان آذربایجان غربی در محل اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به نقل از اتاق ارومیه، جلسه ریاست و اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه با دکتر نوری نیا رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر بغدادی مدیر توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در راستای شکل گیری و تقویت کسب و کارهای نوآورانه خدمات و ابزارهای نوین برای شرکتهای دانش بنیان استارت آپ ها و هسته های فناور و اتصال آنها به شرکتها و صنایع بزرگ شتابدهنده ها و سرمایه گذاران جسورانه و تبیین رویداد «استان آپ» و قانون جهش دانش بنیان و معرفی حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی و نحوه همکاری با صنایع بزرگ و فعالان اقتصادی در محل اتاق ارومیه برگزار گردید.

قاسم کریمی ریاست اتاق بازرگانی ارومیه در ابتدا این جلسه با اشاره به تغییر رویه های رویداد ها اقتصادی به دانش بنیان ها و استارت ها افزود : با آغاز نسل پنجم الکترونیک و ریل گذاری های صورت گرفته اتاق بازرگانی بعنوان پیشران منطقه ای و برشهای استانی نمیتوانند بی توجه به مقوله استارت آپ ها و فناوری های نوین بسمت هدف خود حرکت نمایند.

وی با اشاره به تاریخ شروع فعالیت های دانش بنیان در کشور افزود : حرکتی که در کشور در بیست سال گذشته در ابعاد مختلف در کشور آغاز گردیده است دارای یک رشد شتابان بوده ولی این مقوله نسبت به ابعاد جهانی خود دچار عقب ماندگی هایی است که باید برای رفع این عقب ماندگی ها سخت تلاش نمود و تلاش جمعی این خلاء را پر نماییم.

کریمی افزود: در سخنرانی اخیر رهبری شاهد توجه و دغدغه مندی ایشان در حوزه علوم دانش بنیان و نوآوری های جدید بوده که در این امر باید تامل نمود که در انقلابی که در جهان در عصر الکترونیک در حال وقوع می باشد، سیمای اشتغال، تولید، آموزش و بسیاری از موارد دیگر تغییر نموده و ما خود را باید با این تغییرات همراه وحتی در مواردی پیشرو باشیم.

رییس اتاق بازرگانی با اشاره به بازیگران اکوسیستم استارت آپی کشور گفت : صندوق های نوآوری، پارکهای علم و فناوری، دانشگاه ها و اتاق های بازرگانی هرکدام بعنوان یک بخش این مجموعه با تمام توان خود مسئولیت سنگین خود را ایفا نمایند تا با حمایت از جوانان این مرز بوم بتوانیم نیازهای فناوری وارداتی کشور را با توان داخلی جایگزین نماییم.

کریمی با اشاره به فضاهای نوین افزود : به طور قطع ورود به فضای هوش مصنوعی و بلاکچین با همراهی با کشورهای پیشرفته باعث توسعه خواهد شد و اتاق بازرگانی بعنوان پارلمان بخش خصوصی آمادگی خود را برای هر نوع کمک در کنار سایر حوزه ها برای بستر سازی و گسترش این حوزه اعلام میدارد.