آخرین اخبار, گزارش تصویری

نشست آشنایی با رویداد استان آپ برای بازیگران اکوسیستم فناوری و نوآوری آذربایجان غربی برگزار شد

 با حضور دکتر بغدادی مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر نوری نیا رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و بازیگران اکوسیستم فناوری و نوآوری استان شامل روئسا و معاونین دانشگاه ها، مراکز رشد و کارگزاران بخش های مختلف، نشست آشنایی با رویداد استان آپ برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر جواد نوری نیا در ابتدای این نشست، اظهار کرد: چهارمین رویداد «استان‌آپ» به منظور سرمایه‌گذاری جسورانه بر روی طرح‌های استارت‌آپی این حوزه، به همت صندوق نوآوری، با مشارکت پارک علم و فناوری و  با همکاری دانشگاه ها و مراکز رشد استان، در آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این رویداد استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر ویژه این استان، شناسایی و به سرمایه‌گذاران خطرپذیر معرفی می‌شوند، افزود: این رویداد ویژه فعالان و صاحبان ایده و استارت‌آپ خواهد بود و با هدف توانمندسازی تیم‌های فناوری و نوآور آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این نشست ضمن تاکید بر اینکه آذربایجان‌غربی میزبان چهارمین مرحله استان‌آپ است، گفت: این رویداد پیش از این در استان‌های کرمان، سمنان و قزوین اجرا شده است.

دکتر بغدادی هدف از رویداد استان‌آپ را شناسایی شرکت‌های نوپا، دانش بنیان و گروه‌های صاحب ایده دانست و افزود: ارتباط بهتر و موثرتر با بازیگران و فعالان زیست بوم استارت‌آپی، معرفی و بومی‌ سازی پیشرفت‌ها و دست آوردهای حوزه نوآوری، تسهیل در روند جذب سرمایه و به‌هم‌رسانی صاحبان کسب و کارهای نوپا از جمله اهداف این رویداد است.

وی در ادامه گفت: معرفی طرح‌ها و استارت‌آپ‌های نوآورانه منطقه به سرمایه گذاران فعال در سراسر کشور و همچنین به‌هم‌رسانی تیم‌ها و استارت‌آپ‌های استان به شتاب دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران از دیگر اهدافی است که در استان‌آپ پیش‌بینی شده است.