آخرین اخبار

مهلت دریافت آثار دومین جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی تا ۵ مهرماه ۱۳۹۹ تمدید شد

دومین جشنواره ایده های برتر کشاورزی به منظور شناسایی و کشف ایده ها، اختراعات و فناوری های مرتبط با رفع مسایل و چالش های الویت دار بخش کشاورزی و منابع طبیعی و تسهیل تبدیل آن ها به کسب و کارهای نوپا دومین جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در آذر ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، بخش کشاورزی در اقتصاد ملی و توسعه کسب و کارهای نوین نقش و جایگاه بسیار با اهمیتی دارد.

به همین منظور دومین جشنواره ایده های برتر کشاورزی و منابع طبیعی” با هدف آشکارسازی فرصت های نهفته و پنهان، و توسعه محصولات دانش بنیان بخش کشاورزی، توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاوزری با مشارکت، معاونت علم وفناوری ریاست جمهوری، معاونت های اجرایی وزارت متبوع،  فعالین بخش خصوصی، سرمایه گذاران علاقه مند به این بخش، نخبگان، کارآفرینان، مخترعان و مبتکران، شرکت های دانش­ بنیان،  صاحبان فناوری های نوین استارتاپی کشاورزی و مراکز کسب و کارهای نوپا برگزار می شود.

در این رویداد ملی، ایده پردازان، مخترعان و مبتکران، نخبگان، مراکز فناوری و انتقال تکنولوژی، کارآفرینی و استارت آپ ها، مراکز شتاب دهی کسب و کارهای نوین، صاحبان فناوری و سرمایه گذاران، و شرکت های دانش بنیان تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی  گرد هم می آیند تا دستاوردها، تجارب و فناوری های خود را به اشتراک بگذارند.

همچنین در کارگاه های جانبی، چگونگی دستیابی به ایده های ناب در زمینه های کسب و کارهای نوین و کارآفرین دانش بنیان و کسب و کارهای فناورانه را آموزش می بینند و چگونگی تبدیل یک ایده به یک مدل کسب و کار با کیفیت را با جلب نظر سرمایه گذاران تمرین خواهند نمود. ضمنا، برترین ایده ها بر اساس میزان نوآوری، اثربخشی، و قابلیت اجرایی بودن انتخاب و مورد تقدیر قرار می گیرند.