آخرین اخبار, تاک, گزارش تصویری

مراسم اختتامیه دومین رویداد بین المللی مجازی کارآفرینی “تاک ۲” برگزار شد

دکتر غلامرضا منصورفر رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در آیین اختتامیه رویداد بین المللی تاک ۲، اظهار کرد: این رویداد که با همکاری و مشارکت کمیته امداد امام خمینی استان برگزار شد، دریچه ای برای  ایجاد اشتغال از کانال فناوری و بواسطه استارت آپ ها گشوده است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، رویداد بین المللی تاک ۲ با مشارکت پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و کمیته امداد امام خمینی(ره)، پنج‌شنبه نهم آذر ماه، با حضور سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و مسئولان استانی در ارومیه برگزار شد.
دکتر منصورفر ضمن خیر مقدم به مدعوین این برنامه  یکی از پرچالشترین دغدغه های مسئولین کشور در هر سه قوه را پرداختن به مسئله اشتغا جوانان و رفع مشکلات آنان اظهار کرد و  گفت: ضمن تشکر ازکمیته امداد استان آذربایجان غربی برگزاری چنین رویدادهای دریچه های اشتغال را به روی جوانان می گشاید.
وی ضمن تبریک به  انتخاب و معرفی ۱۰ ایده برتر، گفت: انتخاب ۱۰ ایده برتر بدین معنی نیست که ایده های که رتبه نیاورده اند خوب نیستند بلکه آن ها نیز قابل حمایت هستند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه اگر ایده های منتخب این رویداد ها مورد حمایت جدی بگیرد حداقل ۵۰۰ شغل در سطح استان ایجاد خواهد شد.
دکتر منصورفر افزود: دستگیری از نخبگان و حمایت این جوانان خداپسندانه ترین کاری است که می شود انجام داد و ما از خیرین استان می خواهیم  که مجمع خیرین حامیان فناور در استان تشکیل بود.
دکتر محمد فتحعلی لو  معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان و همچنین دبیر علمی این رویداد با ارائه گزارشی از روند اجرایی و علمی تاک ۲، توضیح داد:  هدف از برگزاری رویدادهای تاک این بوده که فناوری و نورآوری در خدمت محرومیت زدایی قرار بگیرد.
وی ادامه داد: تفاوت تاک با سایر رویدادهای مرسوم حوزه فناوری این است که  ایده های جذب شده در کنار جنبه نوآورانه بودن جنب کارآفرینی هم دارند.

دبیر علمی این رویداد از جذب ۱۰ ایده بین المللی در این رویداد نیز خبر داد و گفت: از حدود۲۶۱ ایده رسیده حدود ۱۰ ایده بین المللی وجود داشت که با تلاش کمیته علمی این امر محقق شد.

دکتر فتحعلی لو  افزود: سه جلسه داوری بسیار سنگین و فشرده برای داوری این رویداد انجام شد و در نهایت  ۲۰ ایده برتر  برای ارائه حضوری معرفی شدند.

وی ادامه داد: در نهایت ۵ ایده برتر ملی و ۲ ایده برتر بین المللی و سه ایده شایسته تقدیر انتخاب شدند.