آخرین اخبار

فراخوان دور پنجم حمایت از فعالیت‌های پژوهشی مشترک محققان ایران و چین آغاز شد

«صندوق علمی مشترک راه ابریشم» عنوان فراخوان منتشر شده از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی با همکاری آکادمی علوم چین است که اکنون پنجمین دوره خود را تجربه می‌کند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، با انتشار این فراخوان از فعالیت‌های پژوهشی مشترک میان فناوران و محققان ایرانی و آکادمی علوم چین حمایت می‌شود. این حمایت‌ها در قالب پروژه‌های تحقیق و توسعه و برگزاری کارگاه‌های مشترک است.

بر اساس این گزارش، حداکثر ۶ پروژه تحقیقاتی در زمینه‌های علمی علوم شناختی و فناوری نانو و در قالب پروژه‌های تحقیق و توسعه مورد حمایت قرار می‌گیرد. پژوهشگران ایرانی تا ۲۹ تیرماه سال جاری برای ارسال پروپزال مشترک خود به سامانه صندوق مهلت دارند.

همچنین در بخش دیگر فراخوان از برگزاری سه کارگاه مشترک در زمینه‌های علمی فناوری نانو، علوم شناختی، مواد پیشرفته، علوم آب و مهندسی پزشکی حمایت می‌شود.
دو نوع حمایت صورت خواهد گرفت:
پروژه تحقیق و توسعه مشترک (با سقف حمایت سالیانه تا ۱/۶۸۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال)
برگزتری کارگاه مشترک(با سقف حمایت تا ۶۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال)

نتایج نهایی فراخوان ۲۴ مهرماه سال جاری اعلام می‌شود و پس از آن از دی ماه زمان آغاز پروژه‌های پژوهشی است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به نشانی insf.org مراجعه کنند.