آخرین اخبار

عقد قرارداد با کارگزار جدید فن بازار منطقه ای آذربایجان غربی انجام شد

شرکت الماس کهن تجارت به مدیرعاملی دکتر آرش انصاری با عقد قرارداد به عنوان کارگزار جدید فن بازار منطقه ای استان به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، این شرکت با هدف کمک به بازاریابی محصولات فناورانه، تسهیل ورود اختراعات به بازار، کمک به تبادل و انتقال فناوری و دانش فنی، جذب سرمایه برای طرح‌های فناورانه، توسعه پرتال و غنا بخشیدن به بانک اطلاعاتی وارد عرصه فن بازار شده است.
از دیگر اهداف دفتر فن بازار منطقه‌ای آذربایجان‌غربی کمک به برگزاری دوره‌های آموزشی مربوط به تجاری سازی، احصا نیازهای فناورانه و برگزاری همایش‌ها و رویدادهای ترویجی با هدف ارتقا فرهنگ فعالیت‌های فناورانه و توسعه بازار فناوری در استان است.
سرعت بخشی در فرآیند مبادله فناوری بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری از اهداف راه‌اندازی فن بازار مجازی است.
می توان گفت سامانه فن بازار فرصتی را برای صاحبان فناوری محصولات فراهم می‌کند تا محصول خود را معرفی کنند چرا که آشنایی متقاضیان فناوری با محصولات عرضه شده و بیان نیازهای فناورانه به تولیدکننده محصولات فناور از دیگر ویژگی‌های این سامانه است.
از دیگر اهداف فن بازار منطقه ای  جذب سرمایه گذاران سرگردان و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های فعال در زمینه دانش و فناوری است.

کارگزاران فن بازار معمولاً به عنوان مشاوران مورد اعتماد تعریف می‌شوند که از دانش و تجربه تخصصی خود در یک بخش خاص از صنعت استفاده کرده و می‌توانند تحویل پروژه یا راه حل مساله را با بهره‌گیری از یک شبکه از ارائه‌دهندگان متخصص تسهیل کنند. این افراد دارای شبکه‌ای از شرکا هستند که علاوه بر ارائه بهترین راه حل برای رفع نیاز مشتری، هزینه‌های عملیاتی را نیز کاهش می‌دهند. استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوران، مخترعان، صاحبان صنعت و حتی سرمایه‌گذاران می‌توانند برای تسهیل فعالیت‌های خود در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور به این افراد مراجعه کنند.

شایان ذکر است پارک علم و فناوری آذربایجان غربی جز معدود پارک های فناوری کشور است که موفق به اخذ موافقت اصولی جهت تولید فن بازار استانی از سوی مرکز فن بازار ملی ایران شده است؛ فن بازار یک سیستم جامع انتقال فناوری بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری می‌باشد که به صورت نظام مند فرآیند انتقال فناوری را تسهیل می‌کند.