آخرین اخبار

طراحی و تولید دستگاه تصفیه و ضدعفونی ترکیبی هوا مجهز به فیلتر نیکل

فناوران شرکت ایده پردازان دانش الکترونیک پایا مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، موفق به طراحی و تولید دستگاه تصفیه و ضدعفونی ترکیبی هوا مجهز به فیلتر نیکل شدند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، توحید الهام دوست مدیرعامل شرکت ایده پردازان دانش الکترونیک پایا درخصوص دستگاه ضدعفونی کننده چند فیلتره تولید شده، گفت: این دستگاه یک سیستم هوشمند می باشد که از ترکیب فیلترهای هپا، کربن فعال،نیکل حرارت بالا و همچنین از دو تکنولوژی uvc و پلاسما برای اولین بار در کشور توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است.
وی افزود: این وسیله قادر به دام انداختن ذرات ریز میکروسکوپی با استفاده از فیلترهای هپا می‌باشد و بعد از به دام انداختن این ذرات با استفاده از uvc و پلاسما در یک محفظه امن اقدام به ضدعفونی فیلترها می کند.
مدیرعامل این شرکت فناور گفت: همچنین این دستگاه با استفاده از فیلتر نیکل حرارت بالا می تواند میکروارگانیسم هایی که فیلتر هپا توانایی مهار آن را ندارند، از بین ببرد.
الهام دوست با اشاره به ویژگی های خاص این دستگاه که موجب می شود تا میکروارگانیسم های ریز و ناشناخته توسط آن نابود شوند و محیط عاری از عوامل بیماری زا باشد، توضیح داد: از مهم‌ترین ویژگی های این محصول می توان به توانایی نابود کردن ویروس ها و باکتری های منتقله از راه هوا، تنظیم هوشمند فعالیت سیستم پلاسما و uvc، دارای پنل الکتریکی برای کنترل آسان دستگاه، قابلیت تغییر قدرت دستگاه نسبت به حجم محیط مورد نظر و قابلیت اندازه گیری عمر فیلترها و هشدار به کاربر، اشاره کرد.