آخرین اخبار, گزارش تصویری

ششمین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آذربایجان غربی با حضور استاندار برگزار شد

ششمین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان با حضور دکتر محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی، دکتر جواد نوری نیا رئیس پارک علم و فناوری و  سایر مدیران کل دستگاه های اجرایی، در محل سالن جلسات شرکت شهرک های صنعتی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و استانداری آذربایجان غربی، جهت دهی حمایت های مالیاتی به سمت توسعه نوآوری و اقتصاد دانش بنیان، استفاده از فضای مازاد دستگاه های اجرایی در راستای توسعه اکوسیستم نوآوری استان، تبیین شاخص های ارزیابی علمکرد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان و همچنین تاسیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری پارک  از جمله دستورات ششمین جلسه ستاد  توسعه اقتصاد دانش بنیان استان بود.

محمد صادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی در جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان این استان با اشاره به لزوم شناسایی ساختمان و ابنیه‌های بلاتکلیف دولتی اظهار داشت: این ساختمان ها در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گیرند تا زمینه فعالیت بیشتر این شرکت ها و شکوفایی ظرفیت آنها بیش از پیش فراهم شود.

وی افزود: اماکن زیادی در استان وجود دارد که بلاتکلیف و بلااستفاده مانده که باید آنها شناسایی و رده‌بندی شود تا در اختیار شرکت‌های دانش بنیان به صورت بهره‌بردار قرار گیرد.

معتمدیان با تاکید بر لزوم حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تصریح کرد: پیشتر به لحاظ زیرساختی نمی‌توانستیم کنار پارک  علم و فناوری باشیم اما امروز ابلاغ قوانین جدید در قالب جهش تولید، ظرفیت خوبی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کرده است.

استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: تا می‌توانیم باید با استفاده از منابع ملی و استانی، در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم چراکه توسعه این مراکز فناور با توسعه همه جانبه جامعه ارتباط مستقیم دارد.

وی گفت: شرکت‌های دانش بنیان باید فعال تر از امروز باشند و نقش صادراتی خود را بهتر از این ایفا کنند و دولت نیز در این خصوص حمایت بیشتری می‌کند.

مقام عالی استان با اشاره دیپلماسی منطقه ای شکل گرفته در آذربایجان‌غربی عنوان داشت: در توسعه این بخش، شرکت‌های دانش بنیان سهم بزرگی دارند و تولیدات و محصولات آنها بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به نقش حمایتی دستگاه‌های دولتی اضافه کرد: هر دستگاه دولتی با توجه به وظیفه‌ خود باید نحوه حمایت از شرکت‌های‌ دانش بنیان را مشخص سازد و صرفا پارک علم و ‌فناوری محور اصلی حمایت‌ها نباشد.

معتمدیان با اشاره به نقش جوانان در شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: جوانان با سواد و با انگیزه در شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه شاخص‌های استان با فعالیت روزافزون کار می‌کنند که حمایت از آنها محور اصلی دولت سیزدهم است.