آخرین اخبار

سومین جلسه شورای هماهنگی فن بازار منطقه ای آذربایجان غربی برگزار شد

سومین جلسه شورای هماهنگی فن بازار منطقه ای آذربایجان غربی  با دستور معرفی کارگزار فن بازار استان در سال ۹۹، بررسی برنامه عملیاتی فن بازار و راهکارهای همکاری اعضای شورا در اجرایی نمودن آن، عصر روز یکشنبه ۳۱ شهریور ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی،   دکتر نیکبخت، رئیس پارک علم و فناوری در این جلسه با اشاره به  مکانیزم عرضه و تقاضای فناوری، تاکید کردن: فن بازار به عنوان چنین مکانیزمی می تواند به اقتصاد دانش بنیان استان کمک شایانی نماید.

وی ادامه داد: همچنین دانشگاه های استان در شناساندن فن بازار به مخاطبان دانشگاهی بایستی همکاری جدی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز با تاکید بر تقویت بسترهای ارتباطی متقاضیان و عرضه کنندگان فناوری و محصولات فناورانه  توسط کارگزار فن بازار، گفت: اطلاع رسانی قوی در خصوص فضاهای دیجیتالی موجود و در دست کارگزار جهت ایجاد و گسترش ارتباطات فناوری در سطح استان بسیار حائز اهمیت می باشد.

نادر صادقی افزود: در کنار عرضه محصولات، عرضه خدمات فناوری نیز اهمیت جدی دارد.

حسین سیوانی اصل، مدیر هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز بر استفاده از ظرفیت های استانی در فعالیت کارگزار تاکید کردند.

وی با اشاره به اینکه فن بازار نیازمند یک مدیریت سازمان یافته و به روز شده است، گفت باید فن بازار کمک کند که ایده های فناورانه از بازار استخراج شوند و بر اساس نیاز بازار ایجاد شوند.

یحیی بهاری، مدیر دفتر سرمایه گذاری استانداری نیز افزود:  تقسیم کار در بین بازیگران زیست بوم فناوری نقش مهمی در پیشبرد برنامه عملیاتی دارد و همچنین تخصصی کردن حوزه کارگزاری باید مورد تمرکز قرار گیرد.

شایان ذکر است در پایان جلسه از برگزیدگان بیست و ششمین رویداد شتاب آذربایجان با موضوع خلاقیت و نوآوری در مقابله با کرونا که بصورت مجازی برگزار شده بود، تقدیر به عمل آمد.