آخرین اخبار

رونمایی از محصول جدید شرکت رویاسازان توانگر آتیه توسط وزیر علوم

در جریان رونمایی از محصولات فناورانه در بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از محصول جدید شرکت رویان سازان توانگر آتیه مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر مزدک رازی مدرعامل این شرکت درباره این محصول توضیح داد: نام این محصول رسبیوتیک یک می باشد که مکمل پروبیوتیکی تولید شده محصول بومی است و به عنوان مکمل اختصاصی جهت مصرف در دام، طیور و آبزیان فرموله شده است.
وی ادامه داد: این فراورده قادر است سبب بهبود هضم غذا، تقویت رشد و ایمنی، پیشگیری و حتی کاهش تلفات ناشی از بیماریهای باکتریایی و ویروسی مهم این دست از موجودات شود.
به گفته دکتر رازی در فرمولاسیون این مکمل ترکیبی از پنج سویه لاکتوباسیلوس شامل: لاکتوباسیلوس رامنوسوس، لاکتوباسیلوس انیمالیس، لاکتوباسیلوس روتری، لاکتوباسیلوس گالینه و لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس به همراه یک نوع الیگوساکارید استخراج شده از چغندر قند به عنوان پری بیوتیک بکار رفته است.
مدیر عامل این شرکت افزود: تمامی سویه های پروبیوتیکی طی بیش از ۱۰ سال تحقیق و پژوهش از منابع مختلف حیوانی شامل، طیور بومی، زنبور عسل و آبزیان جداسازی و شناسایی مولکولی شده اند و  متخصصان این حوزه خواص پروبیوتیکی این سویه ها را با انجام بررسهای آزمایشگاهی در حیوانات هدف به اثبات رسانده و نتایج تحقیقات را در به روزترین و معتبرترین مجلات علمی دنیا منتشر نموده اند.