آخرین اخبار

رونمایی از محصولات سه شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی

در حاشیه افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی از محصولات سه شرکت دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی، با حضور دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و استاندار آذربایجان غربی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی  پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در این مراسم با حضور رئیس صندوق نوآوری از «ایمپلنت‌های پروگزیمال فمورال نیل»، «فک‌های مصنوعی»، «ایمپلنت‌های جمجمه‌ای» و «ایمپلنت‌های دندانی» از محصولات شرکت دانش بنیان «صنایع مهندسی پزشکی ابزار جراحان ارومیه»، محصول easy printer محصول شرکت فناور «نوین نوند سلامت پیشتاز» و محصول UPS دیواری برای پکیچ گرمایشی و کرکره برقی محصول شرکت فناور «پرتو انرژی صدرا» رونمایی شد.

شرکت دانش بنیان صنایع مهندسی پزشکی ابزار جراحان ارومیه
عنوان محصولات این شرکت «ایمپلنت‌های پروگزیمال فمورال نیل»، «فک‌های مصنوعی»، «ایمپلنت‌های جمجمه‌ای» و «ایمپلنت‌های دندانی» است. ایمپلنت یک پکیچ تیتانیومی است که فرایند ساخت پیچیده‌ای دارد و به منظور ترمیم قسمت‌های از دست رفته طراحی می‌شود. در حال حاضر شرکت «آترا ارتوپد» اولین تولیدکننده ایمپلنت دندانی و جمجمه‌ای با استفاده از علم و دانش مهندسین و متخصصان داخلی و تکنولوژی طراحی روز دنیا، در کشور است.
سرمایه‌گذاری این محصول حدود ۳۲ میلیارد تومان و فروش آن از سال گذشته تا امسال حدود ۶ میلیارد تومان بوده است.

شرکت فناور نوین نوند سلامت پیشتاز
عنوان محصول این شرکت easy printer است. این دستگاه برای تولید نیمه صنعتی تست‌های نواری تشخیص سریع مورد استفاده قرار می‌گیرد. نازل‌ها با مواد پرشده و روی کاغذ نیتر و سلولز تزریق انجام می‌دهد. این محصول قابلیت تنظیم درجات تزریق مختلف بر اساس Pore size ورقه‌های نیترات سلولز و نیز تنظیم میزان جذب را داراست. نمونه خارجی این دستگاه با قیمت ۳۰ هزار دلار به فروش می‌رسد. به دلایل تحریم امکان واردات این دستگاه به کشور وجود ندارد.
این ماژول بخشی از یونیت تولید است. ماژول‌های بسته‌بندی، برش خشک‌کن و پرس در حال تکمیل هستند که در مجموع یونیت تولید در کشور چین یک میلیون دلار قیمت دارد.

شرکت فناور پرتو انرژی صدرا
عنوان محصول این شرکت UPS دیواری برای پکیچ گرمایشی و کرکره برقی است. این دستگاه استابلایزر ۶ کاوا دیواری رله‌ای ۶ پله‌ای با قابلیت تثبیت ولتاژ برق شهری برای مصارف خانگی و صنعتی است که برای محافظت از نوسانات برق ورودی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت در بازاریابی اولیه پیش فروش ۱۰ دستگاه را قبل از نهایی شدن محصول عملیاتی کرده و حدود ۴۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری برای نمونه‌سازی محصول داشته است.