آخرین اخبار

دیدار رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان

در دیدار رئیس و معاون پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با خسرو شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان برافزایش همکاری و تعاملات بیشتر جهاد کشاورزی با پارک علم و فناوری استان و همچنین راه اندازی پردیس فناوری و نوآوری کشاورزی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، شهبازی بابیان اینکه نیازمند هوشمند سازی و افزایش ضریب نفوذ دانش به بخش کشاورزی با توجه به بحران خشکسالی دریاچه ارومیه هستیم، ادامه داد: هر چه قدر ارتباط بین پارک و بخش کشاورزی بیشتر باشد مسلما ثمرات خوبی در جهت توسعه کشاورزی مدرن و علمی در استان خواهد داشت.
دکتر جواد نوری نیا رئیس پارک علم و فناوری استان نیز با بیان اینکه در راستای حمایت از کشاورزی دانش بنیان در نظر داریم دهکده فناوری در زمینه کشاورزی هوشمند و تکمیل زنجیره ارزش در حوزه های مختلف کشاورزی با حمایت جهاد کشاورزی ایجاد کنیم، افزود: هدف از ایجاد پردیس شرکت های فناور و دانش بنیان و دارای ایده های نو برای کمک به پیشبرد انتقال دانش به عرصه کشاورزی است.
نوری نیا بیان کرد: در صورت فراهم نمودن زیر ساخت ها و پیش نیازهای لازم از طرف جهاد کشاورزی برای ایجاد پردیس فناوری کشاورزی، ما آمادگی فراهم نمودن بسترهای لازم برای تسهیل گری قانونی جهت انتقال و توسعه فناوری در این زمینه هستیم.
در ادامه جلسه مباحث مربوط به تعاملات بیشتر و انعقاد تفاهم نامه در جهت ایجاد پردیس و توسعه روش های هوشمندسازی در بخش کشاورزی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.