آخرین اخبار, گزارش تصویری

دومین گردهمایی شرکت‌های دانش بنیان استان به میزبانی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی برگزار شد

دومین گردهمایی شرکت‌های دانش بنیان استان روز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۲ در محل پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و با حضوردکتر آل احمد مدیرکل حمایت و توسعه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مسئولین استان  و مدیران عامل شرکت های دانش بنیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در ابتدای این گردهمایی مدیران شرکت های دانش بنیان به بیان مشکلات خود در حوزه های مختلف پرداختند.

 و در ادامه دکتر آل احمد مدیر دفتر حمایت و توسعه شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری هم در این نشست با اشاره به حمایت‌هایی که دولت از این شرکت‌ها دارد، گفت: حمایت‌های مالیاتی، اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه و اعتبار مالیاتی سرمایه گذاری از جمله مواردیست که در راستای تشویق این واحد ها مورد توجه و اجراست.

مهدی آل احمد افزود: این شرکت‌ها برحسب میزان فروش خود و تعداد نفراتی که به کارگیری کرده اند تا ۱۰۰ میلیارد ریال فروش از مالیات معاف هستند.

وی با اشاره به اینکه در فضای گمرکی هم در راستای حمایت از شرکت‌ها تفاهم نامه های خوبی تدوین و منعقد شده است گفت: ۱۰ گمرک دانش بنیان مشخص شده و زمینه حمایت فراهم است.

آل احمد اظهار کرد: معافیت از اعمال ضرایب حق بیمه و قراردادها نیز از مشوق‌ها و حمایت‌های انجام شده از شرکت‌های دانش بنیان است.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از مشکلات این شرکت‌ها در بخش بیمه رفع شده است، ادامه داد: تسهیل شرایط استقرار این شرکت‌ها نیز در دستور کار بوده و تسهیل روند صدور مجوز و پروانه بهره برداری شرکت‌ها نیز انجام شده است.
دکتر حیدری مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری آذربایجان غربی نیز در این نشست با بیان اینکه گردهمایی شرکت‌های دانش بنیان باید به صورت ماهیانه و تخصصی برگزار شود، اظهار کرد: این جلسات باید با حضور مدیران کل ذی مدخل و هدفمند برگزار شود.