آخرین اخبار

جلسه هماهنگی استقرار شتاب دهنده در مرکز نوآوری شهر هوشمند برگزار شد

جلسه اولیه هماهنگی فی مابین پارک علم و فناوری، دانشگاه ارومیه و بخش خصوصی به منظور استقرار شتابدهنده در مرکز نوآوری شهر هوشمند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر نیکبخت رئیس پارک علم و فناوری با بیان اینکه شتاب دهنده ها یکی از بازیگران اکوسیستم فناوری و نوآوری می باشند، اظهار کرد: امیدواریم با همکاری دانشگاه ارومیه و بخش خصوصی بستر مناسبی جهت عملی کردن ایده های نو آورانه تیم های استارت آپی فراهم آوریم.

وی افزود: شتابدهنده ها عامل مهم و حیاتی در راستای تقویت شرکتهای استارت آپی، توسعه محصول و بازار آنها به شمار می روند و نبود چنین بازیگرانی در زیست بوم نوآوری استان، می تواند مانع گسترش کسب و کارهای استارتاپی گردد.

رئیس پارک علم و فناوری ادامه داد: شتاب‌دهنده‌ها در مراحل اولیه، از ایده های در حال رشد با ارائه‌ی دوره‌های آموزشی، منتورینگ و تسهیلات مالی حمایت می‌کنند.

رئیس دانشگاه ارومیه دکتر رحیم حب نقی در این نشست با برشمردن پتانسیلهای برجسته استان در زمینه های پژوهشی، بر لزوم استفاده از توان تخصصی پژوهشکده های مستقر در پردیس تاریخی دانشگاه ارومیه و توان انسانی قابل توجه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه تاکید کرد.

خبرهای تکمیلی در هفته های آتی در خصوص نحوه استقرار شتابدهنده و فعالیتهای آن در سایت پارک علم و فناوری آذربایجان غربی منتشر خواهد شد.