آخرین اخبار

جلسه افزایش تعاملات پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار شد

جلسه افزایش تعاملات پارک علم و فناوری و دانشگاه صنعتی ارومیه با حضور دکتر غلامرضا منصورفر، رئیس پارک علم و فناوری استان و دکتر محمدرضا شیدایی رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در ابتدای این جلسه دکتر شیدایی حضور مسئولین محترم پارک در دانشگاه صنعتی ارومیه را نویدبخش همکاری و تعامل سازنده دانشگاه با پارک علم و فناوری استان دانسته و ابراز امیدواری کرد با روحیه عملیاتی و تفکر عمیق دکتر منصورفر در آینده، اعضای هیات علمی و دانشجویان ارتباط موثرتری برای ایفای نقش موثر در رفع مشکلات صنعت استان خواهد داشت.

 دکتر منصورفر رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه یکی از وظایف خطیر پارک علم و فناوری، حمایت از دانشجویان نخبه و نوابغ کشور می باشد که با همکاری اعضای محترم هیات علمی با انگیزه دانشگاه تقویت خواهد شد، توضیح داد: پارک علم و فناوری استان، امروز به عنوان یک نهاد حمایتی در استان شناحته شده است که حمایت مالی و معنوی از اساتید و دانشجویان نابغه و نخبه و کمک برای به ثمر نشستن ایده های صنعتی و دانش بنیان را رسالت خود می داند.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در این جلسه مطرح شد که فرصت مطالعاتی اجباری برای اساتید جوانی که برای تبدیل وضعیت ملزم به گذراندن فرصت مطالعاتی در داخل یا خارج از کشور هستند با عنایت به ظرفیت شرکت های مستقر در پارک و اعلام نیاز آنها قابل برگزاری است تا اساتید بدون دغدغه بتوانند در شهر خود به فعالیتهای پژوهشی بپردازند.

وی همچنین افزود: جذب دانشجویان نخبه و با انگیزه از میان انجمن های علمی دانشجویی پیشنهاد خلاقانه دیگری است که در این طرح دانشگاه بنا به صلاحدید خود دانشجویان نخبه را از میان دانشجویان انجمن های علمی گزینش کرده و به پارک معرفی کند تا از ایده و طرح دانشجو، حمایت مالی و معنوی را انجام شود.

دکتر منصورفر ادامه داد: مورد دیگر، حمایت مالی از پایان نامه ها و طرح های پژوهشی اساتید دانشگاه در جهت رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان موجود در پارک است. ایجاد ارتباط سازنده و موثر با مرکز کارآفرینی و مرکز نوآوری دانشگاه در جهت حمایت از دانشجویان نخبه نیز موجبات حمایت بیشتر از ایده های دانشجویان را در آغاز شکل گیری ایده فراهم می سازد تا هم دانشجو و هم دانشگاه بطور متقابل منتفع شوند.