آخرین اخبار, گزارش تصویری

توسعه اقتصادی استان از مسیر نوآوری و فناوری عبور می کند

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره اهمیت نوآوری گفت: برای پیمودن مسیر توسعه استان باید از مسیر نوآوری عبور کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر غلامرضا منصورفر روز سه شنبه۹ فروردین در نشست خبری با اصحاب رسانه است با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال، درباره اقدمات این پارک و تشکیل ستاد اقتصاد دانش بنیان افزود: طی جلسات متعدد مقرر شده است این ستاد با محوریت استانداری و عضویت تمام دستگاه های اجرایی مرتبط به دبیری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی تشکیل شود.
وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در استان باید افزایش یابد، افزود: در حال حاضر ۱۳۰ شرکت دانش بنیان و فناور تحت پوشش پارک علم و فناوری آذربایجان غربی هستند که از این تعداد ۳۰ شرکت مستقر، گرید دانش بنیانی دارند.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ابراز کرد: پارک علم و فناوری استان به منظور حمایت شرکت های فعال، برنامه های بسیاری از جمله خدمات عمومی شامل تسهیلات و امکانات زیرساختی، مشاوره ای، منتورینگ و آموزشی ارائه می کند.
دکتر منصورفر در ادامه افزود: زمینه فعالیت شرکت های مستقر در این پارک شامل در تمامی حوزه های فناوری ارتباطات و اطلاعات، تجارت و بازگانی، کشاورزی و اکوتوریسم منابع طبیعی، تولید و اتوماسیون، شیمی و پلیمر، معدن، پزشکی، دامپزشکی، هوا و فضا و انرژی‌های نوین زیست فناوری می شود.
در ادامه این نشست معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی درباره فرایند جذب شرکت های دانش بنیان گفت: فرایند جذب شرکت های دانش بنیان علاوه بر رویداد های مختلف، در تمامی ماه ها و از طریق سامانه پذیرش آنلاین با ثبت نام متقاضی انجام می شود.
دکتر محمد فتحعلیلو در ادامه افزود: طرح های متقاضیان پس از ثبت نام توسط کارشناسان پایش شده و هر ۲ هفته یکبار شورا جهت بررسی و دفاع متقاضی از ایده تشکیل می شود که در انجا در صورت عدم تایید طرح پیشنهادی، طرح برای رفع نواقصات به کارشناسان مربوطه ارسال می گردد.
وی درباره رویدادهای برگزار شده توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بیان کرد: رویدادهای بسیاری از جمله رویدادهای روشا، تاک ۱ و ۲، ریورس پیچ و اینوتکس توسط این مجموعه انجام شده است.
شایان ذکر است ۵۲ شرکت دانش بنیان در سطح آذربایجان غربی در حال فعالیت هستند.