آخرین اخبار

توسط فناوران پارک علم و فناوری آذربایجان غربی انجام گرفت:تجهیز اتوبوس های بین شهری به دستگاه تصفیه هوای هوشمند

برای اولین بار در کشور تجهیز اتوبوس های مسافربری بین شهری به دستگاه تصفیه هوا هوشمند بهتا، توسط فناوران پارک علم و فناوری آذربایجان غربی انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی،  مدیر عامل شرکت دانش بنیان بهینه سازان طب ابزار  در این باره توضیح داد: بنا اعلام  نیاز صنعت گردشگری و سیستم حمل نقل عمومی اقدام به طراحی و ساخت دستگاه تصفیه هوا  جهت استفاده در خودرهای حمل و نقل عمومی  و گردشگری کردیم که این دستگاه تصفیه هوای بی رقیب ،پرقدرت کم صدا و کم مصرف با توانمندی  بسیار بالایی میتواند تنها در مدت چند دقیقه هوای داخلی خودروهای عمومی را از هرگونه آلودگی بویژه آلودگیهای میکروبی و ویروسی پاک نماید.

دکتر غلامرضا نژاد دوست در باره این دستگاه افزود: دستگاه بدون نیاز به دستگاری درسیستم برقی خودرو قابل نصب بر روی انواع خودروهای  عمومی مانند اتوبوسهای بین شهری، اتوبوسهای ناوگان شهری، مینی بوسهاو ونهای مسافربری می باشد.

وی ادامه داد:  این دستگاه تصفیه هوا با تکنولوژی روز طراحی و تولید شده و با اینکه دارای قدرت بالایی بوده اما کم صدا و کم مصرف و از عملکرد بسیار بالایی برخوردار است.

دکتر نژاد دوست با بیان اینکه این دستگاه از فیلتراسیون پسیو مرحله ای برپایه فیلتراسیون  هپای کلاس H13  طراحی شده است، اظهار کرد: دستگاه تصفیه هوای هوشمند بهتا بدون هیچ آلایندگی ثانویه و بدون هیچ اکتیواتوری بدون تولید گاز اوزون در سه مرحله هوای پیرامون را تصفیه میکند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به انعقاد قرارداد تجهیز اتوبوس های بین شهری با یکی از تعاونی استان، افزود: امیدوارم جهت سلامتی مسافران که به دلیل محدودیت های تردد بیشتر از سیستم حمل و نقل عمومی بهره مند می شوند،تمام سیستم حمل و نقل عمومی به این دستگاه ها مجهز شوند.