آخرین اخبار

تفاهم نامه همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و اداره کل استاندارد استان امضا شد

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، تفاهم نامه همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و اداره کل استاندارد آذربایجان غربی با هدف گسترش همکاری های علمی، فنی، آموزشی و پژوهشی در زمینه استاندارد سازی  ملی و بین المللی محصولات فناورانه و ارتقای کیفی محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان و فناور منعقد شد.

 به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد دکتر غلامرضا منصورفر رئیس پارک علم وفناوری آذربایجان غربی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد: نگاه ویژه مقام معظم رهبری بر شرکت‌های دانش بنیان نشان از پتانسیل و ظرفیت عظیم این شرکت‌ها برای ارتقاء سطح اقتصاد و رفاه، تولید ثروت و ارزش افزوده در جامعه است.
وی افزود: با افزایش همکاری و تعامل اداره کل استاندارد و  پارک علم و فناوری استان در سال جدید قطعا تحولی چشمگیر در ایجاد و توسعه اقتصاد دانش محور استان شاهد خواهیم بود.

منصور جلایر رئیس اداره کل استاندارد آذربایجان غربی نیز در این جلسه عنوان کرد: شعارسال که هر ساله توسط رهبر معظم انقلاب انتخاب می‌شود، چراغ راهنمایی برای فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌های اجرایی است تا در کنار تکالیفی که به صورت قانونی بر عهده دارند، اولویت و تأکیدی را برای سال پیش رو برای خود ایجاد کنند؛ اداره کل استاندارد آذربایجان غربی نیز در سال پیش رو تمام تلاش خود را برای حمایت و تسریع امور شرکت‌های دانش بنیان خواهد کرد.
وی ادامه داد:در سال جدید تسریع در کار و انجام نیازمندی‌های شرکت‌های فناور از جمله اولویت‌های این اداره‌کل می‌باشد و برای رفع مشکلات این شرکت ها تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا در کمترین زمان نیازهای این شرکت‌ها مرتفع شود.
مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی در ادامه خاطر نشان کرد: امکانات موجود از جمله آزمایشگاه های مجهز این اداره کل و ادارت تابعه می تواند زمینه رشد شرکت های دانش بنیان و فناور استان را فراهم آورد.
شایان ذکر است در پایان  این جلسه تفاهم نامه به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود و افزایش تعاملات دوجانبه و در راستای اجرای قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و به منظور گسترش همکاری‌های علمی، فنی و پژوهشی مورد نیاز و دیگر زمینه ها به امضا دوطرف رسید.