آخرین اخبار

تفاهم نامه همکاری با کارگزاران منطقه ای فن بازار استان آذربایجان غربی انجام شد

پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در راستای توسعه بازار محصولات و خدمات شرکتهای فناور فعال در سطح منطقه، تامین فناوری‌های مورد نیاز صنایع استان بر اساس اولویت ها و چارچوب استاندارد و  همچنین جذب سرمایه‌ برای طرح ها و نوآوری‌ها در حوزه فناوری اقدام به عقد تفاهم نامه همکاری با دو شرکت دانش ارکان آسیا به مدیرعاملی مهندس جوانبخت و شرکت بازارسازارن توانگر آتیه به مدیرعاملی خانم دکتر رضا پناه به عنوان کارگزاران جدید فن بازار منطقه ای استان، کرد.

 به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، طی جلسه ای باحضور دکتر نوری نیا رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و دکتر فتحعلی لو معاون فناوری و نوآوری پارک دو شرکت دانش ارکان آسیا و بازارسازان توان گستر طی انعقاد تفاهم نامه ای به عنوان کارگزاران فن بازار منطقه ای آذربایجان غربی انتخاب شدند.

شایان ذکر است تمامی واحدهای فناور و دانش بنیان استان می توانند از خدمات شرکت های مذکور بهره مند شوند.

این شرکت ها با هدف کمک به بازاریابی محصولات فناورانه، تسهیل ورود اختراعات به بازار، کمک به تبادل و انتقال فناوری و دانش فنی، جذب سرمایه برای طرح‌های فناورانه، توسعه پرتال و غنا بخشیدن به بانک اطلاعاتی وارد عرصه فن بازار شده است.
از دیگر اهداف دفتر فن بازار منطقه‌ای آذربایجان‌غربی کمک به برگزاری دوره‌های آموزشی مربوط به تجاری سازی، احصا نیازهای فناورانه و برگزاری همایش‌ها و رویدادهای ترویجی با هدف ارتقا فرهنگ فعالیت‌های فناورانه و توسعه بازار فناوری در استان است.
سرعت بخشی در فرآیند مبادله فناوری بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری از اهداف راه‌اندازی فن بازار مجازی است.
می توان گفت سامانه فن بازار فرصتی را برای صاحبان فناوری محصولات فراهم می‌کند تا محصول خود را معرفی کنند چرا که آشنایی متقاضیان فناوری با محصولات عرضه شده و بیان نیازهای فناورانه به تولیدکننده محصولات فناور از دیگر ویژگی‌های این سامانه است.
از دیگر اهداف فن بازار منطقه ای  جذب سرمایه گذاران سرگردان و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های فعال در زمینه دانش و فناوری است.

کارگزاران فن بازار معمولاً به عنوان مشاوران مورد اعتماد تعریف می‌شوند که از دانش و تجربه تخصصی خود در یک بخش خاص از صنعت استفاده کرده و می‌توانند تحویل پروژه یا راه حل مساله را با بهره‌گیری از یک شبکه از ارائه‌دهندگان متخصص تسهیل کنند. این افراد دارای شبکه‌ای از شرکا هستند که علاوه بر ارائه بهترین راه حل برای رفع نیاز مشتری، هزینه‌های عملیاتی را نیز کاهش می‌دهند. استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوران، مخترعان، صاحبان صنعت و حتی سرمایه‌گذاران می‌توانند برای تسهیل فعالیت‌های خود در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور به این افراد مراجعه کنند.

شایان ذکر است پارک علم و فناوری آذربایجان غربی جز معدود پارک های فناوری کشور است که موفق به اخذ موافقت اصولی جهت راه اندازی فن بازار استانی از سوی مرکز فن بازار ملی ایران شده است.