آخرین اخبار, گزارش تصویری

تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و اداره کل ورزش و جوانان استان امضا شد

با حضور دکتر جواد نوری نیا رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و  دکتر بیرامی مدیرکل ورزش و جوانان استان، تفاهم نامه همکاری به منظور ایجاد و گسترش همکاری‌های مشترک و همه جانبه­ آموزشی و پژوهشی فی‌مابین دو دستگاه امضا شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان  طی این تفاهم نامه مقرر شده است دو دستگاه در جهت همکاری و ارائه خدمات علمی، فنی، مشاوره‌های آموزشی، گسترش تعاملات بین دستگاهی و توسعه‌ای و کاربردی به منظور حمایت از ارتقای بهره‌وری با یکدیگر همکاری داشته باشند.

دکتر نوری‌نیا با اشاره به تلاش‌های استاندار آذربایجان‌غربی در توسعه و رشد استان اظهار کرد: در این شرایط دستگاه‌ها باید از فرصت به وجود آمده برای رشد و تحول شرایط استان تلاش کنند و این تفاهم‌نامه می‌تواند تاثیر زیادی در اجرای این مهم داشته باشد.
دکتر بیرامی نیز با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت استان، جوان است اظهار کرد: دغدغه‌های این قشر بسیار اهمیت دارد و باید سیاست‌ها و برنامه‌ها در راستای توجه به این بخش از جامعه بطور جدی برنامه‌ریزی کنیم.
وی افزود: کاهش جمعیت جوان شرایط خوبی برای موفقیت جامعه نیست و قانون جوانی جمعیت برای تغییر این خلل در جامعه است.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی با اشاره به ۱۵۱ سمن حوزه جوانان استان اظهار کرد: آموزش، پژوهش، دانش بنیان و تولید ثروت چهار موضوع مهم و به هم پیوسته است که پارک علم و فناوری می‌تواند در راستای تولید ثروت بسیار موثر باشد.
دکتر بیرامی ادامه داد: انتظار داریم با امضای این تفاهم نامه شاهد اتفاقات قابل توجهی در حوزه جوانان و سمن‌ها خواهیم بود.
این تفاهم نامه قرار است در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی-کاربردی مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی، ارائه سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت، بررسی میزان نیاز به فن‌آوری‌های نوین توسط کارشناسان طرفین و برنامه‌ریزی جهت نیل به آنها، ایجاد تشکل­های جوان­محور با موضوعات فناورانه و نوآورانه ، تبادل اطلاعات با شبکه تخصصی نوآور و دانش‌بنیان، ارتقاء همکاری مشترک و استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های استارتاپی، دانش‌بنیان، خلاق و نوآور و همکاری در زمینه‌های نوآوری اجتماعی در جهت حل مسائل اجتماعی و ایجاد مرکز نوآوری­های اجتماعی مشترک با طرف دوم اجرایی شود.