آخرین اخبار

بعد از سال ها مشکل ورودی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی حل شد

با پیگیری های سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و عنایات رئیس دانشگاه ارومیه، مشکل ورودی پارک حل شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در نشستی با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رؤسای دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، توافق‌نامه واگذاری ۱۷هکتار از اراضی دانشگاه ارومیه به پارک به امضاء رسید که طی این تفاهم نامه مشکل ورودی پارک علم و فناوری که از زمان تاسیس این مجموعه مسکوت مانده بود، مرتفع شد.
دکتر منصورفر، سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه با انعقاد این توافق نامه بخشی از اراضی محل اختلاف از ۱۷ هکتار کاسته شده و زمین های جدیدی برای آنها جایگزین شد، توضیح داد: در تقسیم بندی جدید مشکل ورودی اصلی پارک که در طرح جامع در بخشی از اراضی دانشگاه ارومیه بود، حل شد.

وی با اشاره به اینکه تلاش ما ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان توسط فارغ التحصیلان است، تصریح کرد: دانشگاه ارومیه در سنوات گذشته به‌خصوص در چند ماه گذشته اثبات کرده است که پشتیبان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی است و با توجه به انتقال این اراضی، مسئولیت ما بسیار بیشتر شده است تا بتوانیم ایجاد ثروت از طریق پارک را دنبال کنیم.

دکتر منصورفر همچنین اظهار امیدواری کرد که پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در ترفیع و توسعه اکوسیستم فناوری استان آذربایجان غربی موثر باشد.

دکتررحیم حب نقی، رئیس دانشگاه ارومیه در این نشست عنوان کرد: بر اساس این توافقنامه ۱۷ هکتار از اراضی دانشگاه در اختیار پارک علم و فناوری آذربایجان غربی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: علاوه بر این ۱۷ هکتار در آینده نزدیک ۵ هکتار دیگر از اراضی دانشگاه نیز به پارک منتقل خواهد شد.

در پایان این نشست توافقنامه واگذاری زمین دانشگاه ارومیه به پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، پس از امضای رؤسای دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، توسط وزیر علوم امضا شد.