آخرین اخبار

بزرگترین رویداد کارآفرینی و استارتاپی شمالغرب کشور (Inotex 2024) در ارومیه به کار خود پایان داد

هفتمین رویداد اینوتکس غرب کشور با حضورنوآوران و فناوران استان های آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان و زنجان در ارومیه به کار خود پایان داد.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی درباره این رویداد  توضیح داد : برای نخستین بار در اینوتکس  رویدادهای  مهم  اینوتکس پیچ، رویداد ریسرچ پیچ، رویداد اینوفاند، رویداد انتقال تجربه و رویداد علم کاوی و تامین مالی و سرمایه گذاری با حضور ١۶ صندوق سرمایه گذاری در مدت دو روز برگزار شد.

دکتر جواد نوری نیا  ادامه داد :  ۸۷ طرح منتخب نوآوران و فناوران شمال غرب ایران در مدت دو روز ارائه در این رویدادها ارائه شد و طرح‌های منتخب به مرحله نهایی که اردیبهشت ماه سال آینده در تهران برگزار می شود، راه پیدا کردند.

وی با بیان اینکه برگزاری این رویداد فرصتی برای فرهنگ‌سازی و توجه به امر فناوری و نوآوری و جذب سرمایه‌گذاران و تبدیل ایده‌ها به کسب و کار است، گفت: اقتصاد پویا با حضور این افراد است که حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان را شکل می‌دهد و چنین رویدادها بهانه‌ای برای شکل گیری این ارتباطات و حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در کنار هم است.

دکتر نوری نیا افزود: در این دوره ۳۱ طرح در حوزه تامین سرمایه، ۶۱ طرح استارت تاپی و ۱۷ ایده پژوهشی کاربردی ارسال شده بودند که ۲۴ طرح و ایده پذیرفته شده ارائه شدند.

به گفته وی  ۱۸ صندوق سرمایه گذاری کشور در این رویداد علمی برای حمایت مالی از ایده‌های نوآورانه برتر حضور داشتند و به میزان ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گزاری کردند.

شایان ذکر است، در پایان دو ایده استارت تاپی برتر و ۲ طرح پژوهشی کاربردی به عنوان منتخبان اینوتکس ۲۰۲۴ ارومیه معرفی و همراه با منتخبان رویداد اینوتکس دربوشهر، یزد، کرمانشاه، تهران و سیستان و بلوچستان راهی فینال این مسابقات که اردیبهشت ماه سال آینده در تهران برگزار می شود، شدند.