آخرین اخبار, گزارش تصویری

بررسی مشکلات بیمه ای شرکت های دانش بنیان و فناور آذربایجان غربی با حضور مدیرکل تامین اجتماعی استان

با حضور میثم عابدی سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان، دکتر نوری نیا رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و برخی مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور، نشست پرسش و پاسخ بین سازمانی به منظور بررسی مشکلات واحدهای فناور و دانش بنیان استان با اداره کل تامین اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، حضور مدیرکل تامین اجتماعی استان را در پارک به منظور رفع مشکلات واحدهای فناور و دانش بنیان را به فال نیک گرفته و به ارائه گزارشی در خصوص موارد و مشکلات به وجود آمده شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته پرداخت.
دکتر نوری نیا درباره برخی از مشکلات احصا شده به صورت عمومی در واحدهای دانش‌بنیان و فناور پارک توضیح داد: تسریع در دریافت کد کارگاهی برای این شرکت‌ها، مشکل دریافت کد کارگاهی برای شرکت‌های غیر مستقر که جهت دریافت حمایت‌های پارک مجبور به اعمال تغییر آدرس شرکت به محل پارک هستند ولی عملاً در پارک دفتری ندارند و در بازدیدهای کارشناس بیمه دچار مشکل هستند و همچنین مشکل دریافت دو کد کارگاهی در این شرکت‌ها برای دفتر و محل تولید را از جمله مهمترین موارد و مشکلات موجود دانست.

در ادامه سرکار خانم زیب ارزانی کارگزار ترویجی دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان در خصوص قوانین حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در زمینه بیمه به ارائه توضیحاتی پرداخت.

در ادامه این نشست مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور به بیان مشکلات خود پرداخته و مدیرکل تامین اجتماعی استان نیز ضمن بررسی مشکلات، قول مساعد برای حل موارد موجود داد.

شایان ذکر است در پایان این جلسه بازدیدی از برخی شرکت های فعال در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به منظور آشنایی بیشتر با محیط کاری شرکت ها و نحوه فعالیت آنها انجام شد.