آخرین اخبار, گزارش تصویری

بازدید رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از شرکت دانش بنیان اروم زیست تاک

دکتر غلامرضا منصورفر رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به همراه مهندس اسماعیلی معاون اداری، مالی و پشتیبانی پارک از مجموعه دانش بنیان اروم زیست تاک مستقر در پارک علم و فناوری بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، شرکت اروم زیست تاک در زمینه تولید انواع پایه‌های رویشی و نهال درختان میوه با پایه‌های رویشی فعالیت می‌کند.
این مجموعه در سال ۱۳۹۱ با مشارکت ۸ نفر از اساتید دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان کشاورزی شروع به کار کرده و در زمینه تولید انواع پایه‌های رویشی و نهال درختان میوه با پایه‌های رویشی فعالیت می‌کند.
نهال درختان میوه به عنوان اصلی‌ترین نهاده در روند احداث باغات نوین و اقتصادی می‌باشد. با توجه به روند رو به‌ رشد سطح زیر کشت محصولات باغی و سیاست جایگزینی باغ‌های قدیمی با باغ‌های نوین استفاده از نهال‌های اصلاح شده از اولویت‌های خاصی برخوردار است. استفاده از پایه‌های رویشی در احداث باغ‌های میوه کشورهای توسعه یافته از چند دهه پیش معمول شده است. از اهداف این شرکت تولید پایه‌ها و نهال‌های سالم و اصیل به روش کشت بافت و ارائه آن به باغداران عزیز جهت بهره‌مندی هر‌چه بیشتر آنان از مزایای این پایه‌ها و نهال‌ها در مقایسه با نهال‌های سنتی می‌باشد.