آخرین اخبار

انعقاد قراردادملی و منطقه ای فی‌مابین کشت و صنعت امام خمینی(ره) و گروه صنعتی دانش بنیان تاکستان صنعت غرب مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

نوید قلیزاده مدیرعامل شرکت دانش بنیان تاکستان صنعت غرب، مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از انعقاد قرارداد ملی و منطقه ای فی‌مابین کشت و صنعت امام خمینی(ره) و گروه صنعتی دانش بنیان تاکستان صنعت غرب خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی،  قلیزاده با بیان اینکه قرارداد مذکور به منظور احداث بزرگترین کارخانه تولید اسانس و مشتقات اوکالیپتوس و گیاهان دارویی  در خاورمیانه می باشد، اظهار کرد: ساخت این کارخانه از اول مرداد ۱۴۰۱ شروع خواهد شد و طی مدت یکسال به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری در این پروژه ۵۱۰ میلیارد ریال می باشد.

به گفته مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، پیش بینی می شود در این پروژه برای ۱۰۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شود.

شایان ذکر است گروه صنعتی دانش بنیان تاکستان صنعت غرب  از ابتدای تاسیس سال ۱۳۸۷ تا کنون در دو حوزه پلمیر و سوخت های زیستی پیشرفته فعالیت داشته و از سال ۱۳۹۷ بصورت حرفه ای وارد بازار تولید سوخت های پیشرفته شده است.

در گروه فناوری های نوین گروه صنعتی تاک تیک موفق گردید در حوزه های بیو تکنولوژی و تولید مکمل های بیولوژیک سوخت بنزین،شوینده بیولوژیک موتور،مکمل روغن موتور،شیشه شور و همچنین در حوزه کشت و صنعت دانه های روغنی در کشور برای اولین بار در کشور به انجام برساند و شعبه دوم شرکت خود را در کشور ترکیه تاسیس کند.

شرکت تاکستان صنعت غرب توانسته فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ در این حوزه آغاز کند و همچنین تیم R&D تاک تیک در حال مطالعه جهت تولید محصولات دیگری از دسته محصولات زیستی میباشد، از افتخارات این مجموعه صادرات محصولات زیستی به کشور های منطقه و مطالعه و بازاریابی جهت بازار های اروپایی و کشور های حوزه خلیج فارس می باشد.