آخرین اخبار, گزارش تصویری

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت آب و فاضلاب استان با پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و دانشگاه صنعتی ارومیه

در راستای ایجاد، توسعه و استفاده از توانمندی های تولید داخلی، استفاده از ظرفیت ها، ارتقا و بهبود سطح فعالیت ها و فرایندها در حوزه آب و فاضلاب، تفاهم نامه همکاری مابین شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، پارک علم و فناوری  و دانشگاه صنعتی ارومیه به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در جلسه امضای این تفاهم نامه ها مدیرکل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری و ارتباط با صنعت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه از ظرفیت پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها، تاکنون استفاده کامل نشده است، اظهار داشت: موضوع آب یکی از بحث های جدی و اساسی در دنیا و ایران است که می توان از نظریه های فناوران و نخبگان در تحقیقات و پژوهش ها و فناوری و توسعه صنعت بهره برد.

احمدسیاحی بابیان اینکه در بحث امنیت ملی چیزی بالاتر از آب نداریم، گفت: در ۲۰سال گذشته مقادیر متنابهی از آب های زیر زمینی برداشت شده است که نشست سالیانه زمین نیز در اثر برداشت های بی رویه آب از منابع زیرزمینی در کشور به وقوع می پیوندد.

وی افزود: در حال حاضر ۲۱ استان کشور درگیر مسائل گردو خاک هستند که اثرات مخرب و بسیار جدی از خود برجای گذاشته است.

مدیرکل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری و ارتباط با صنعت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور شناخت مشکل را زمینه یافتن راهکار برای رفع آن برشمرد و مدیریت مصرف آب، استفاده از ظرفیت پساب ها و استفاده از آبهای آزاد را راهکاری مهم برای جبران کسری منابع تولید آب و مقابله با کم آبی در کشور عنوان کرد.