آخرین اخبار

افزایش همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی

جلسه بررسی زمینه های همکاری مشترک پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان با حضور مهندس جباری مدیرکل میراث فرهنگی، دکتر نیکبخت رئیس پارک علم و فناوری و معاون صنایع دستی اداره کل میراث تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر نیکبخت  با بیان اینکه سهم کشورمان در صنایع خلاق  بسیار پایین است، اظهار کرد: میراث فرهنگی در زمینه صنایع خلاق باید در حوزه  محصولات و ایده های جدید ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: بطور قطع ارتقاء وضعیت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  استان،  در تولید ناخالص و افزایش ارزش افزوده تاثیر بسزایی خواهد داشت.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه باید کسب و کارهای جدید و نو آورانه ایجاد شود، افزود: ایجاد خانه های خلاق  یکی از راه کاری های ایجاد صنایع خلاق در حوزه میراث فرهنگی است.

دکتر نیکبخت با اشاره پتانسیل های موجود در پارک و فناوران مستقر در آن، گفت: این پارک آمادگی هر گونه همکاری برای ارتقاء حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را دارد.

جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی نیز با اشاره به اینکه می توانیم در حوزه گردشگری و مرمت آثار تاریخی از ظرفیت فناوران مستقر پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بهره مند شویم، گفت: باید ظرفیت های اداره کل میراث فرهنگی به فناوران و استارت آپ ها معرفی شود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی راه اندازی خانه خلاق، برگزاری رویداد شتاب در حوزه صنایع دستی و گردشگری، استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای فروش از جمله موارد  مورد بحث و بررسی در این جلسه بود.